Katrs 15. ar COVID-19 inficētais ir saistīts ar veselības aprūpes sistēmu, otrdien, 10.novembrī, pēc Valdības ārkārtas sēdes preses konferencē pastāstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.
Viņš skaidroja, ka iepriekšējo septiņu dienu laikā COVID-19 ir konstatēts 136 medicīnas darbiniekiem. Tie ir gan ārsti no slimnīcām, gan medicīnas personāls ambulatorajās iestādēs un citur.
Šai tendencei esot divi būtiski aspekti. Viens no tiem ir, ka tādējādi tiek radīti papildu riski pacientiem un citiem kolēģiem konkrētajā ārstniecības iestādē, bet otrs – šie mediķi vairs nevar sniegt medicīnisko palīdzību, uzsvēra Perevoščikovs.
Viņš atzina, ka kopumā COVID-19 izplatība attīstās pēc vidējā scenārija un situācija Latvijā pēc atsevišķiem rādītājiem joprojām ir labāka nekā citās Eiropas valstīs.
Taču viņš vērsa uzmanību uz faktu, ka saslimstība pieaug gados vecu cilvēku vidū, proti, arvien vairāk saslimst cilvēki, kas vecāki par 65 gadiem. Tas esot bīstami, jo šiem cilvēkiem slimības gaita var noritēt smagi un var būt nepieciešamība viņus hospitalizēt.
Šis saslimstības pieaugums esot saistīts ar inficēšanos pansionātos un sociālās aprūpes iestādēs.
Kā uzsvēra Perevoščikovs, ir jāatceras, ka šī slimība nav nevainīga un viegla. Pagājušajā nedēļā 15% inficēto bija nepieciešama hospitalizācija.
Viņš ieteica cilvēkiem ievērot drošības pasākumus un izvairīties no vietām, kur to nav iespējams izdarīt.
Līdz šim Latvijā inficēšanās ir apstiprināta kopumā 8 395 personām, bet no COVID-19 izveseļojies 1471 cilvēks.
Vēl par šo tematu: COVID-19 pēdējā diennaktī Baltijā. Latvijā – 208, Lietuvā – 1 109, Igaunijā – 128