Kazāks: Ieviestās sankcijas saistībā ar Krievijas izraisīto karu īstermiņā Latvijas ekonomiku ietekmēs sāpīgi

Ieviestās sankcijas saistībā ar Krievijas iebrukumu Ukrainā īstermiņā Latvijas ekonomiku ietekmēs sāpīgi, otrdien, 1.martā, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta panorāma atzina Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks.

«Šīs sankcijas īstermiņā Latviju noteikti ietekmēs sāpīgi, bet karš nudien ir nesalīdzināmi sāpīgāka lieta,» teica Latvijas Bankas prezidents, piebilstot, ka šajā brīdī gan ir grūti pateikt, cik tieši sāpīga būs šī ietekme.

Tostarp Kazāks minēja, ka Latvijā inflācija viennozīmīgi būs augstāka ilgāku laikā, nekā sākotnēji tika gaidīts saistībā ar energoresursu cenu kāpumu un arī saistībā ar pārtikas sadārdzināšanos, jo Krievija un Ukraina ir būtiski graudu ražotāji pasaules tirgū.

«Līdz ar to inflācija, visticamāk, saglabāsies augsta ilgāk, nekā sākotnēji gaidīts, kā arī ierobežojumi un cenu kāpums mazinās  ekonomikas izaugsmi. Kādi konkrēti būs cipari, šajā brīdī vēl ir pāragri teikt,» sacīja Kazāks.

Tajā pašā laikā viņš uzsvēra, ka sankcijas ir iedarbīgas tikai tad, ja tās ir sāpīgas abām pusēm. «Tādas sankcijas, kas būtu sāpīgas tikai vienai pusei, neeksistē,» piebilda Kazāks.

Latvijas Bankas prezidents atzīmēja, ka pašreizējās sankcijas pret Krieviju tika ieviestas ļoti strauji, tās ir ļoti plašas un ekonomiski arī ļoti sāpīgas, taču sankcijas pret Krieviju tiks vēl paplašinātas.

Lasiet arī: Netflix tomēr atsakās pārraidīt Kremļa propagandu

«Gala saraksts sankcijām pašreizējā brīdī nav zināms. Vienīgais, ir zināms, ka tās kļūs vēl plašākas un vēl sāpīgākas ar mērķi Krievijai šo militāro uzbrukumu padarīt pēc iespējas grūtāk finansējamu un ekonomiski sāpīgāku, lai Krievija savu politiku mainītu pēc iespējas ātrāk,» sacīja Kazāks.

Latvijas Bankas prezidents piebilda, lai arī Latvijas uzņēmumi cietīs no ieviestajām sankcijām, sankcijas nekad nebūs tik sāpīgas kā karš. «Tāpēc labāk ir izvēlamies ļoti sāpīgu, bet plašu sankciju ceļu, lai izvairītos no kara,» teica Kazāks.

«Ukraiņiem aizstāvot savu brīvību, viņi aizstāv arī mūs. Līdz ar to mums ukraiņi viennozīmīgi ir jāatbalsta,» sacīja Latvijas Bankas prezidents.

BNN jau rakstīja, ka Krievija un Baltkrievija ceturtdienas, 24.februāra, rītā iebruka Ukrainā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas