Kazāks: Latvijas ekonomikā zemākais punkts COVID-19 krīzē ir aiz muguras

Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks

Latvijas ekonomikā zemākais punkts COVID-19 krīzē ir aiz muguras, pirmdien, 24.augustā, intervijā TV3 raidījumam 900 sekundes sacīja Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks.

«Zemākais punkts ekonomikā ir jau aiz muguras – ekonomikā ir atsākusies izaugsme,» teica Kazāks, piebilstot, ka tostarp kāds tautsaimniecības sektors atgūstas ātrāk, cits lēnāk, bet kādā jomā vēl joprojām, iespējams, atgūšanās nav sākusies.

Viņš arī atzīmēja, ka Latvijas ekonomika atgūstas, jo COVID-19 izplatība līdz šim ir bijusi samērā neliela. «Protams, ja pasaulē, ja mūsu galvenajos eksporta tirgos atkal sāksies būtisks kritums, tad ekonomika piebremzēsies,» sacīja Kazāks.

Vienlaikus Latvijas Bankas prezidents uzsvēra, ka COVID-19 stāsts vēl nav beidzies. «Neviens nezina, kas notiks turpmāk pasaulē, bet pašreizējā brīdī zemākais punkts ir aiz muguras,» pauda Kazāks.

Viņš prognozēja, ka Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šogad trešajā un ceturtajā ceturksnī salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni uzrādīs pieaugumu. «Bedres malu mēs, visticamāk, ekonomikas apmēra ziņā sasniegsim 2021.gada beigās vai 2022.gadā,» piebilda Latvijas Bankas prezidents.

Lasiet arī: OECD Latvijai šogad prognozē IKP kritumu 8,1% apmērā

«Paldies sabiedrībai par tomēr samērā atbildīgu rīcību COVID-19 laikā, un jo īpaši liels paldies veselības nozarē strādājošajiem. Tikai šo divu iemeslu dēļ Latvijas ekonomika jūtas samērā labi – saslimstība bijusi samērā neliela, tāpēc arī COVID-19 izplatība birojos, rūpnīcās ir bijusi neliela un uzņēmumi ir spējuši turpināt strādāt,» sacīja Kazāks.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas