KNAB pārbauda Ldz vadītāja Magoņa vērienīgos darījumos

Latvijas Dzelzceļa vadītājs Uģis Magonis

Par uzņēmuma Latvijas Dzelzceļš (LDz) valdes priekšsēdētāja Uģa Magoņa 2009.gada amatpersonas deklarācijā norādītajiem vērienīgajiem darījumiem padziļinātu pārbaudi sācis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).

KNAB izmeklētāju redzeslokā nonākuši vairāki Magoņa pagājušajā gadā veiktie darījumi, viešot šaubas par aizdomīgiem darījumiem, kuri varētu slēpt iespējamo naudas legalizēšanu. Savukārt legalizējamā nauda varētu būt iegūta, izmantojot stāvokli LDz un tā meitasuzņēmumā LDz Cargo, liecina portālā Pietiek publiskotā informācija.

To, ka KNAB veic padziļinātu pārbaudi, portālam atzinusi biroja preses pārstāve Ieva Karlsberga, sīkākus komentārus par pārbaudes gaitu gan nesniedzot.

Informāciju par KNAB sākto pārbaudi apstiprinājis arī Magonis, atzīstot, ka ar KNAB darbiniekiem diskutēts par darījumiem, un paužot uzskatu, ka viņa deklarētie darījumi ir likumīgi.

«KNAB dara savu darbu, nu, lai viņi pēta,» sacīja Magonis, neslēpjot, ka šovasar KNAB darbinieki viesojušies pie viņa LDz. Magonis uzskata, ka visi deklarācijā norādītie darījumi, tajos gūtie ienākumi ir adekvāti un patiesi un tiem nevajadzētu radīt nekādas šaubas.

2009.gadā kāda Helēna Bibika Magonim atdevusi 694 000 eiro (487 743 latus) un 150 000 latu parādu, no Krievijas uzņēmuma Eriga par kapitāldaļām viņš saņēmis 675 000 eiro (474 390 latus), bet dividendēs no SIA Diamond Company (iepriekšējais nosaukums – Hanza Jūras vārti) – 402 000 dolārus jeb 202 608 latus.

Līdz pat pagājušā gada decembrim Magonim piederēja puse kapitāldaļu Hanza Jūras vārtos, kas arī devusi pusi no kompānijas oficiāli izmaksātajām dividendēm – 398 000 latu. Savukārt Bibikai piederējuši otri 50% no SIA Hanza Jūras vārti, līdz ar to viņai tikusi arī otra puse no dividendēm, kas nodrošinājusi trešo daļu Magonim atmaksātās summas.

Kompānijas 2009.gada apgrozījums bijis 2.8 miljoni latu, peļņa – gandrīz 247 000 latu, un gada pārskata vadības ziņojumā bija īpaši norādīts, ka uzņēmumam, kura pamatnodarbe ir kravu transporta ekspedīcija, ir «pietiekami augsta maksātspēja».

Neraugoties uz to, Magonis 35% uzņēmuma kapitāldaļu Bibikai pagājušā gada novembrī it kā atdevis par velti, šāda īpašnieku maiņa fiksēta arī uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas Lursoft datu bāzē, taču Magoņa amatpersonas deklarācijā neparādās, ka viņš par tām būtu saņēmis kādu samaksu.

Toties LDz vadītāja īpašumā atlikušos 15% Hanza Jūras vārtu kapitāldaļu viņš Krievijas uzņēmumam Eriga, kā rāda deklarācija, mēnesi vēlāk pārdevis par 675 000 eiro.

Savukārt šā gada 22.jūnijā Hanza Jūras vārti tiek pārdēvēti par SIA Diamond Company, bet jau 6.augustā Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa ierosina uzņēmuma maksātnespējas lietu. Piecas dienas vēlāk tiesa šai kompānijai iecēla maksātnespējas administratoru.

Portāls norāda, ka kuluāros jau pirms vēlēšanām izskanēja, ka iespējams, saistībā ar LDz vadību šoruden sagaidāms Latvenergo vadības arestam līdzvērtīgs skandāls, un tika piesauktas aizdomas par naudas atmazgāšanu.

Magonis ir viens no apvienības Par labu Latviju atbalstītājiem, un vēlēšanu naktī viņš viesnīcā Rīdzene kopā ar citiem PLL atbalstītājiem un biedriem sagaidīja vēlēšanu rezultātus.

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Sen jau bij laiks,cik tad ilgi var gaidīt, kad atkal kādam darbonim, kuram švakāka politiskā aizmugure ķersies pie rīkles.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas