Kogans: līdz ar degvielas cenām viss sadārdzināsies

Līdz ar degvielas cenām uz augšu iet viss, kas, protams, nav labi. Sadārdzināsies viss – sākot ar maizi un beidzot ar dzelzceļu, intervijā LTV norāda SIA LUKoil Baltija R valdes priekšsēdētāja vietnieks Haims Kogans.

Haims Kogans

Vaicāts par iemesliem, kāpēc cena degvielai ir pārkāpusi 80 santīmu robežu par litru un nākamgad varētu pieaugt vēl, Kogans norāda, ka tādi ir vairāki.

Viens no iemesliem ir pievienotās vērtības nodokļa paaugstināšana, kas sadārdzinās degvielas cenu. Vēl arī valsts stratēģisko rezervju nodeva – grūti pagaidām pateikt, cik liela tā būs, taču domāju, divi trīs santīmi nāks klāt. Diemžēl neko optimistisku es nevaru pateikt, atzīst Kogans.

Šobrīd visu Eiropu pārņēmusi ziema, tāpēc strauji augušas cenas dīzelim. Pasaules cenas paaugstinājušās apmēram par 40 dolāriem par tonnu, līdz ar to arī pie mums ir vērojams pāris santīmu kāpums uz litru, teic Kogans, piebilstot, ka arī nafta maksā vairāk nekā 90 dolārus par barelu, un to visu saliekot kopā, ari rodas šis degvielas pieaugums.

Viņš uzsvēris, ka Lukoil centīsies paturēt savu cenu, taču tikai tik ilgi, kamēr nebeigsies rezerves.

Arī dolārs sadārdzinās, bet viss naftas tirgus ir dolāros un arī mēs produkciju iepērkam, par to maksājot dolāros. Iznāk tā, ka mēs pērkam pa dolāriem, pārdodam pa latiem, un jauna degvielas porcija mums atkal jāpērk pa dolāriem, kur mēs daudz zaudējam. Parasti bija tā, ka dolārs iet uz leju, bet naftas cena uz augšu vai otrādi, taču tagad uz augšu iet gan dolāra kurss, gan naftas cena, norāda Kogans.

Viņaprāt, viens no iemesliem – optimistiskais, varētu būt tāds, ka ekonomika attīstās uz augšu un ir lielāks pieprasījums pēc naftas produktiem.

Pagaidām degvielas pieprasījuma kritumu nejūtam, tieši otrādi, ja salīdzina šī gada novembri ar pērno gadu, mums ir 15 – 16% pieaugums, kas nozīmē, ka ekonomika attīstās uz augšu, atzīst eksperts.

Daudzi runā par PVN, vai to vajadzēja celt, man grūti teikt, jo neredzu budžetu un nezinu, vai tas bija ļoti vajadzīgs, taču tas, protams, atsaucas uz cenām. Arī par rezervēm vajadzēja kaut ko citu izdomāt. Valsts stratēģiskās rezerves liecina, ka par tam jādomā valdībai, nevis tautai. Ko var darīt lietas labā, jādomā Ekonomikas ministrijai, uzskata Kogans.

Saistītie raksti

2 KOMENTĀRI

  1. Cik saprotams tad CUKURS ATKAL PALIKS DARGAKS , CIK INTERESANTI , VALSTS KURAS PARZINA BIJA 3 CUKURFABRIKAS NU MAKSA SUPER CENU KAIMINAM PAR “LETO” CUKURU ! Musu valdiba ka parasti parupejusiem par iedzivotaju pabklajibu .

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas