Kopš kara sākuma Ukrainā 28% no Krievijas ieceļotājiem ES ieradušies caur Igauniju

Eiropas Savienībā kopš 24.februāra ir ieceļojuši gandrīz miljons Krievijas Federācijas pilsoņu, no kuriem vairāk nekā 60% ir ieceļojuši caur Igauniju un Somiju, bet Igaunijā šis rādītājs ir 28%, atsaucoties uz ES robežsardzes aģentūras Frontex datiem, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Sakaņā ar Frontex datiem, kopš 24.februāra ES legāli ir ieceļojuši 998 085 Krievijas pilsoņi, no kuriem 281 957 ir šķērsojuši Igaunijas robežu, bet 329 185 šķērsoja Somijas robežu. Ieceļošana šajās divās valstīs kopā veido 61% no kopējā ieceļotāju skaita.

Frontex arī norāda, ka lielākā daļa no šiem ieceļotājiem vēlāk atgriezās Krievijā. Laika posmā no 15.aprīļa līdz 22.augustam 234 259 ieceļotāji atgriezās Krievijā caur Igauniju, savukārt Somijā šis skaitlis bija 250 575.

Arī lielākajā daļā pārējo ES dalībvalstu, kas robežojas ar Krievijas Federāciju, ir bijuši ievērojami ieceļotāju skaitļi. Lietuvā, kas robežojas ar Krievijas eksklāvu Kaļiņingradu, kopš kara sākuma valstī ir ieceļojuši 132 646 Krievijas pilsoņi, lai gan šajā laikā Lietuvas robežu šķērsoja arī liels skaits Baltkrievijas pilsoņu – 142 504.

Tāpat kā uz Krievijas Federāciju, arī uz Baltkrieviju attiecas ES lidojumu aizliegums, jo tās vadība ir saistīta ar Kremli.

Kopš 24.februāra Latvijas teritorijā ir ieceļojuši 35 371 Krievijas pilsonis.

Dienu pēc iebrukuma sākuma Latvija pārtrauca izsniegt Šengenas vīzas Krievijas pilsoņiem un ieviesa ierobežojumus ieceļošanai tiem Krievijas Federācijas pilsoņiem, kuri ir saņēmuši Šengenas zonas vīzu no citas valsts.

Polija arī robežojas ar Krievijas eksklāvu Kaļiņingradu, un kopš 24.februāra valstī ir ieceļojuši 26 542 Krievijas pilsoņi.

Norvēģijā, kas arī robežojas ar Krieviju un ir Šengenas zonā, bet nav ES dalībvalsts, no 24.februāra līdz 22.augustam ieceļoja 8 052 Krievijas pilsoņi, bet no 15.aprīļa līdz 22.augustam Krievijā atgriezās 5 973 Krievijas pilsoņi, ziņo Frontex.

Tā kā drīz pēc iebrukuma visā ES tika ieviesti lidojumu aizliegumi, ieceļošana pa sauszemi bija galvenā iespēja tiem Krievijas pilsoņiem, kuri vēlējās ieceļot ES. Frontex dati rāda, ka Krievijas pilsoņi ir izmantojuši arī tā dēvētās trešās valstis, piemēram, Gruziju, Turciju, Serbiju vai Dubaiju, lai ieceļotu ES.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas