Vairāku bijušo premjeru un politiķu startēšana Saeimas vēlēšanās no partijas Vienoti Latvijai saraksta ir nihilistiska un nicinoša attieksme pret Latvijas vēlētājiem, jo šos savulaik dažādas partijas pārstāvošos politiķus vieno tikai vēlme būt pie varas, uzskata politoloģe, Rīgas Stradiņa Universitātes profesore Ilga Kreituse.
Viņa intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta Panorāma norādīja, ka šī partija ir unikāls veidojums Eiropā, jo, lai gan ekspremjeru atgriešanas aktīvajā politikā ir normāla parādība, Vienoti Latvijai apvieno pārāk dažādu politisko spēku pārstāvjus, piemēram, bijušo tēvzemieti Jāni Straumi un bijuši Tautas saskaņas partijas līderi Jāni Jurkānu.
Šī partija paņēmusi vienu lozungu – «vara», ekspolitiķiem pietrūcis kaut kas no tā, kas bija viņiem pie varas, un tā ir nihilistiska un nicinoša attieksme pret vēlētājiem, sacīja Kreituse.
Viņa gan norādīja, ka ar pieciem līderiem var nepietikt, lai pārvarētu 5% barjeru un iekļūtu Saeimā. Lai gan viens no līderiem – Ainārs Šlesers ir ļoti enerģisks cilvēks, «buldozers viens nevar braukt, ar buldozeru vien nevar ceļu uztaisīt, var tikai nolīdzināt kaut ko», ironizēja Kreituse.
Viņa arī atgādināja, ka tieši parlamenta aizliegums Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam veikt kratīšanu pie Šlesera kļuva par 10.Saeimas atlaišanas iemeslu.
Tāpat Kreituse pauda cerību, ka vēlētāji nebūs tik lētticīgi.
Partijai «Vienoti Latvijai», kas apvienojusi vairākus ekspremjerus un bijušos politiķus, nebūs viena premjera amata kandidāta, to izvēlēsies, ņemot vērā partijas un sarakstu līderu rezultātus gaidāmajās Saeimas vēlēšanās. Vidzemes vēlēšanu apgabalā saraksta līderis būs bijušais premjers un bijušais Eiroparlamenta deputāts Ivars Godmanis, Zemgalē – ekspremjers Aigars Kalvītis, Rīgā līderis būs pats Šlesers, kurš savulaik arī bija Rīgas vicemērs. Latgalē saraksta līderis būs bijušais Tautas saskaņas partijas līderis Jānis Jurkāns, bet Kurzemē – bijušais tēvzemietis Jānis Straume.
Kā zināms, Saeimas atlaišanu ierosināja bijušais Valsts prezidents Valdis Zatlers un referendumā to atbalstīja 94,3% Latvijas iedzīvotāju.
Tikmēr trīs publiski piesauktie oligarhi – Ventspils mērs Aivars Lembergs, politiķi Andris Šķēle un Ainārs Šlesers – neredzēja pamatu Saeimas atlaišanai. Lembergs un Šķēle atzina, ka referendumā balsošot pret Saeimas atlaišanu, bet Šlesers nepiedalīšoties. Politologi toreiz prognozēja, ka Šķēle, kura dibināto Tautas partiju jau bija nolemts likvidēt, un Šlesers ar savu partiju LPP/LC nākamajā Saeimā nebūs pārstāvēti, savukārt par Zaļo un zemnieku savienības sekmēm domas dalījās.
Ref: 102.000.102.7623
Nabaga vecie pieci runči!Laikam sen nav baudījuši svaiga krējuma garšu.Taciņa pie ilgotā podiņa izskatās pārāk šaura un podiņš tāds mazāks.Vai piecām ķepām pietiks vieta?Vienīgi atliek vēlēt-LABU APETĪTI!