Krievija ANO Drošības padomē noraidījusi aicinājumus uzņemties atbildību par Malaizijas pasažieru lidmašīnas notriekšanu Ukrainā un sadarboties vainīgo atrašanā atbilstoši starptautiskas izmeklētāju grupas secinājumam, ka uzbrukumā izmantota Krievijas armijas raķete.
Kā ziņo kanādiešu-britu ziņu aģentūra Reuters, otrdien, 29.maijā, ANO Drošības padomes sēdē par Ukrainu Nīderlandes ārlietu ministrs Stefs Bloks (Stef Blok) lūdzis Maskavu pieņemt izmeklētāju secināto, ka aviolaineris ar 298 cilvēkiem uz klāja, notriekts ar Krievijā ražotu BUK tipa raķeti, ko nodrošinājusi Kurskas pilsētā izvietota Krievijas armijas brigāde.
Uz to Krievijas vēstnieks ANO Vasīlijs Ņebenzja atbildējis: «Ultimātu valoda ir kas tāds, ko nevienam netiks ļauts lietot, runājota ar Krieviju. (..) Mēs nevaram pieņemt [Nīderlandes vadītās starptautiskās – BNN] Apvienotās izmeklēšanas grupas nepamatoto secinājumu».
Nīderlandes aicinājumam Kremlim, lai palīdz atrast nozieguma vaininiekus, pievienojusies Austrālija, Ukraina un Amerikas Savienotās Valstis (ASV).
ASV sūtne ANO Nikija Heilija (Nikki Haley) Drošības padomē izteikusies: «Par spīti caurredzamiem noliegumiem, nav šaupu, ka Krievija ir Ukrainas konflikta uzturētājs».
BNN atgādina, ka 2014.gada vasarā aviokatastrofā, kas notika virs prokremlisko separātistu kontrolētas teritorijas Ukrainas austrumos, dzīvības zaudēja 298 Malaizijas pasažieru lidmašīnas apkalpes locekļi un pasažieri.
Proti, tie bija 193 nīderlandieši, 43 malaizieši, 27 austrālieši, 12 indonēzieši, 10 briti, kā arī mazāks skaits Beļģijas, Vācijas, Filipīnu, Kanādas un Jaunzēlandes pilsoņu.