Kur līgot, ja Jāņos paliec Rīgā

Ceturtdien, 23.jūnijā, no plkst.20.00 līdz pat rīta gaismai rīdzinieki un pilsētas viesi tiek aicināti piedalīties vērienīgā līgošanā Dzegužkalnā un Mežaparkā, savukārt trešdien, 22.jūnijā, līdz plkst.19 ikviens ir gaidīts Doma laukumā, kur pēc divu gadu pārtraukuma notiks tradicionālais Zāļu tirgus.

Lai ikviens varētu vieglāk apmeklēt svētku pasākumus, 23. un 24.jūnijā sabiedrisko transportu Rīgā varēs izmantot bez maksas, kā arī līdz plkst.5.30 tiks nodrošināti papildu reisi.

«Dzegužkalna tradicionālo Jāņu» svinībās par viesiem rūpēsies Jāņu māte Zoja Heimrāte un Jāņu tēvs Edgars Lipors. Plkst.20.00 svētku svinības kopā ar vadītājiem atklās Rīgas danču kluba jaunieši. Jāņa mātes, Jāņa tēva, kā arī sanākušo rīdzinieku un Rīgas viesu apdziedāšana pasākumā uzticēta Liepājas aktrišu folkloras apvienībai Atštaukas. Plkst.22.00 līgotāji tiks aicināti doties lāpu gājienā uz uguns iedegšanas rituālu pļaviņā.

Stundu pirms pusnakts pasākuma viesi varēs piedalīties lielajā danču tūrē kopā ar postfolkloras grupu Iļģi un Rīgas danču klubu. Neizpaliks arī tradicionālā Jāņu godināšana. Pēc pusnakts tumsu kliedēt ar jestru muzicēšanu palīdzēs ekoloģiskās mūzikas orķestris Ducele, bet saules lēktu izturīgākie līgotāji varēs sagaidīt kopā ar muzikālo apvienību Rahu the fool.

Jau no plkst.19.00 līgotāji aicināti doties arī uz Mežaparka Lielās estrādes Zaļo teātri.

Te zaļumballes noskaņās svētkus ieskandinās Jāņa Strazda zaļumballes grupa ar solistiem Ditu Lūriņu, Ievu Sutugovu, Ainaru Ančevski un Mārtiņu Kanteru. Par līksmību parūpēsies arī grupa Labvēlīgais tips, Mākoņstūmēji, muzikālā apvienība Dziļi violets un Lauku muzikanti. Tautiskas noskaņas pasākumā radīs postfolka grupa Raxtu Raxti. Pasākuma izskaņā – plkst. 4.30 –, notiks īpašs saules modināšanas rituāls. Pasākuma laikā būs iespēja uzpīt arī savu svētku vainagu ar šim notikumam īpaši sagatavotām jāņuzālēm.

Lai sagatavotos Jāņu svinībām, ikviens trešdien, 22.jūnijā, aicināts apmeklēt Zāļu tirgu, kur Latvijas zemnieki pircējiem sagatavojuši bagātīgu cienastu klāstu – pašceptu maizi, sieru, medu, pīrāgus un piparkūkas, gaļu, zivis un dažādus lauku labumus. Amatnieki, savukārt, sarūpējuši pinumus, keramikas un koka izstrādājumus, adījumus un rotas.

Tirgus apmeklētājus visas dienas garumā sagaidīs arī Jāņamāte Zane Vaļicka un Jāņatēvs Artūrs Dīcis. Svētku noskaņas Vecrīgas sirdī uzburs arī plašs mākslinieku pulks.

Visiem apmeklētājiem būs iespēja piedalīties arī dažādos konkursos.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas