Kurzemē un Zemgalē applūdušas palienes un zemākās vietas – spēkā dzeltenās un oranžās pakāpes brīdinājumi

Aizvadītajā diennaktī ūdens līmenis paaugstinājās lielākajā daļā Latvijas upju, vien atsevišķos posmos svārstījās. Straujākais ūdens līmeņa kāpums bija Kurzemes upēs, kur vairāku upju posmos applūda palienes un zemākās vietas, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Ūdens līmenim paaugstinoties līdz atzīmei, kad ūdens sāk izplūst uz plašākām teritorijām ārpus upes gultnes, ūdens līmeņa kāpums mitējās. Arī Zemgales upēs ūdens līmenis paaugstinājās un applūda upju palienes. Austrumu daļas upēs ūdens līmeņa kāpums bija salīdzinoši neliels. Vēja ietekmētajos upju posmos un Baltijas jūras un Rīgas līča piekrastē paaugstinājās ūdens līmenis.

31.janvāra rītā Kurzemes upēs nebija ievērojama ledus sega, vietām piesalas vai sniega putra. Zemgales upēs daudzviet ledus, iepriekšējās dienās lāsmeņu platības palielinājās, uz ledus bija ūdens un tas kusa. Austrumu daļas upes lielākoties sedz ledus sega (arī ar lāsmeņiem vai nepilna ledus sega), straujākos posmos gar krastiem – piesalas.

Daudzviet aizvadītajās diennaktīs bija intensīvi kusis ledus un tāpēc lāsmeņu platības palielinājušās.

31.janvārī turpinājās ūdens līmeņa paaugstināšanās, vietām ūdens līmenis svārstījās vai pazeminājās. Iestājoties vēsākam laikam ūdens līmenis tuvākajās dienās sāks pazemināties, aizvadītā atkušņa maksimumi iestāsies 1.februārī. Lielupes augštecē atkušņa ietekmē paaugstinoties līmenim palielinās lāsmeņa platība, notiek neliela ledus sakustēšanās, arī pie Staļģenes ļoti reta ledus iešana. Tuvākajās dienās Kurzemes un Zemgales palienes un zemākās vietas būs joprojām applūdušas, tomēr ūdens līmenis pakāpeniski pazemināsies. Upju lejtecēs un lielākajās upēs vēl turpināsies ūdens līmeņa kāpums.

Ledus biezums ir nevienmērīgs, atkušņa laikā ledus ir zaudējis savu izturību. 

Uz ledus atrasties ir BĪSTAMI!

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas