Atklāti 10 labākie finanšu noteikumi, kuru ievērošana nodrošinās, ka tev nekad nepietrūkst naudas

Vai par spīti centieniem ietaupīt naudu tu mēneša beigās tāpat nezini, kā savilkt galus kopā?

Naudas pārtērēšana un pārāk maza budžeta ieplānošana ir nozīmīgākās problēmas, ar kurām ikdienā sastopas daudzas ģimenes.

Šie padomi palīdzēs rast labākos risinājumus finanšu jautājumu sakārtošanai:

1. Iemācies sekot līdzi mikro-izmaksām

Karlo Gualandrī, finanšu pakalpojumu uzņēmuma Soldo dibinātājs un izpilddirektors, skaidro, ka mēs kā patērētāji pastāvīgi tērējam naudu, bieži vien pat neapzinoties, cik daudz par ko maksājam.

Viņš saka: «Mūsdienu mikro-izmaksas summējas kopā un veido iespaidīgu summu, piemēram, ja aprēķināsi to, cik daudz naudas mēneša griezumā iztērē katru rītu iegādājoties kafiju, noteikti būsi šokēts.

Pārliecinies, ka apzinies, cik daudz naudas iztērē ikdienas lietām, lai stabilizētu tēriņus. Ja šādi spējat plānot ģimenes budžetu – vēl jo labāk.»

2. Seko līdzi budžetam tā, it kā tu būtu finanšu ministrs

Tas ir vienkārši – seko līdzi visam, kas ienāk un iziet no tava maciņa. Nav nekā spēcīgāka par ģimenes budžeta izveidi un ievērošanu.

Ģimene sastāv no vairākiem indivīdiem, kuriem ir atšķirīgas vēlmes un vajadzības. Tas noteikti jāņem vērā, kā arī budžets jāplāno reālistiski, lai tiktu ņemtas vērā visu ģimenes locekļu vajadzības.

3. Izmanto tehnoloģijas savā labā

Tehnoloģiju laikmetā mums visiem pieejamas dažādas aplikācijas, kas palīdz kontrolēt izmaksas, sekot līdzi budžetam. Tās sniedz vērtīgus padomus finanšu plānošanā.

4. Neaizmirsti par iekrājumiem

«Labākais veids, kā gūt kontroli pār savu dzīvi, ir katru mēnesi atliekt naudu,» apgalvo Karlo.

Lai arī cik daudz naudas tu pelnītu, pieradini sevi pie tā, ka katru mēnesi jāatliek zināma naudas summa. Drīz vien tu būsi pārsteigts par šī pozitīvā ieraduma sniegtajiem rezultātiem – tas kalpo par lielisku piemēru bērniem.

5. Sāc interesēties par finanšu jautājumiem

Negaidi, ka citi tavā vieta pieņems svarīgus lēmumus. Seko līdzi jaunākajai informācijai, kaut vai tās minimumam.

Kur iespējams iegūt labākos kredītnosacījumus? Kurā bankā ir izdevīgāk noguldīt naudu?

6. 2017. gadā centies atbrīvoties no visām parādsaistībām

Lai arī kādas būtu banku procentu likmes, centies izvairīties no kredītiem, kā arī nokārto parādsaistības pēc iespējas ātrāk. Līdzīgi, centies mācīties no pieļautajām kļūdām un izmanto zināšanas, lai vairs nepieļautu finanšu kļūdas.

7. Tērē mazāk nekā pelni

Ja cītīgi seko līdzi saviem izdevumiem, tu noteikti ievērosi, ja sāksi tērēt vairāk nekā vajadzētu. To visu var aprēķināt ar vienkāršu matemātisku formulu.

8. Izmanto tikai skaidras naudas norēķinus

Iespējams, ka šis ir visvecmodīgākais paņēmiens, tomēr tikai skaidras naudas norēķini liks tev saprast naudas patieso vērtību. Tērējot naudu, tā tik tiešām fiziski pazudīs.

Turklāt šādā veidā tu uzreiz zini, cik daudz naudas atlicis makā. Šādi tu novērtē naudas patieso vērtību, ko neviena kredītkarte nespēj sniegt.

9. Pārbaudi veiktās transakcijas

Lai labāk saprastu, kas notiek ar tavu naudu, aplūko iepriekšējā dienā veiktos norēķinus. Šādi pat nedēļas griezumā tu spēsi atklāt, no kā vari atteikties, lai ietaupītu naudu.

10. Izmanto 50/20/30 principu

Sadali savus ikmēneša ienākumus minētajās daļās. Nauda būtu jātērē šādi: 50% jāizmanto dzīvošanas izmaksu segšanai, 20% jānogulda iekrājumos, bet 30% jātērē izklaidei un nepieciešamajiem tēriņiem.

Avots: dailymail.co.uk

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas