Latvija kopš kara sākuma sniegusi aptuveni 300 miljonu vērtu militāro atbalstu Ukrainai

Kopš 24.februāra Latvijas valdības sniegtais militārais atbalsts Ukrainai cīņā pret Krievijas uzsākto karu ir mērāms jau aptuveni 300 miljonu eiro apmērā, savukārt Latvijas iedzīvotāji, uzņēmumi un nevalstiskās organizācijas apkopojušas ziedojumus vairāk nekā 15,7 miljonu eiro apmērā, informē Aizsardzības ministrija (AM).

«Šis karš būs ilgs, mūsu un citu valstu atbalsts ir viens no priekšnoteikumiem Ukrainas izdzīvošanai un neatkarībai. Latvija ir līdere atbalsta sniegšanā un rāda piemēru citām valstīm Eiropā un visā pasaulē,» uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

Latvijas sniegtajā militārajā atbalstā ir iekļauti ieroči, individuālais ekipējums, sausās pārtikas uzturdevas, munīcija, prettanku ieroči, pretgaisa raķetes Stinger, bezpilota lidaparāti, pašgājējhaubices, helikopteri, degviela un citas preces.

Tāpat ar Latvijas Aizsardzības un Ārlietu ministriju atbalstu Ukrainā regulāri tiek nogādāta daudzveidīga humanitārā palīdzība.

No 22. līdz 25.augustam, uzturoties vizītē Ukrainā, AM parlamentārā sekretāre Baiba Bļodniece un vecākais eksperts starptautiskās militāri reliģiskās sadarbības jautājumos Elmārs Pļaviņš nodeva kārtējo Latvijas uzņēmumu un iedzīvotāju sarūpēto humanitāro palīdzību.

Ar kustības Uzņēmēji mieram atbalstu apkopotajā sūtījumā bija iekļauts silts taktiskais apģērbs, apavi un ekipējums karavīriem, pārtikas produkti, kurus var uzglabāt ilgstoši, kā arī īpaši sagatavoti apvidus automobiļi. Tāpat jaunākajā sūtījumā bija iekļauts Nacionālo bruņoto spēku sagādātais militārais ekipējums.

«Ukraina pārvarēs Krievijas uzbrukumu. Tas ir tikai laika jautājums. Taču mūsu atbalsts, jo īpaši tuvojoties aukstam laikam, tiek ļoti augstu novērtēts,» uzsver Bļodniece.

«Vēlos mūsu pašmāju uzņēmumiem un ziedotājiem nodot Ukrainas aizstāvju pateicības – tās saņemam katrā pilsētā, ko apmeklējam.»

Savukārt Pļaviņš norāda, ka ar kustības Uzņēmēji mieram atbalstu dāvinātie transportlīdzekļi galvenokārt nonāk Ukrainas bruņoto spēku un Nacionālās gvardes vienību rīcībā, un tie ik dienu tiek efektīvi izmantoti dažādu nozīmīgu atbalsta funkciju veikšanai.

Šoreiz daļa dāvināto automobiļu nodoti arī valsts struktūrām, kas nodrošina ārvalstu sniegtā atbalsta pārņemšanu un nogādāšanu vietās, kur tas nepieciešams visvairāk.

Šobrīd joprojām turpinās ziedojumu vākšana platformā ziedot.lv iniciatīvai Latvijas bairaktars.

Bayraktar TB2 ir Turcijā ražots, attālināti vadāms bezpilota kaujas lidaparāts/drons. Latvija nav pirmā valsts, kuras iedzīvotāji nolēmuši paust savu atbalstu Ukrainai, vācot ziedojumus šim kaujas lidaparātam. Līdzīgas akcijas jau notikušas, piemēram, Polijā, Lietuvā, Norvēģijā un Kanādā.

Šobrīd saziedoti ir 710 009 eiro. Kopsummā ir nepieciešams saziedot piecus miljonus eiro, lai iegādātos bairaktaru, kas ar AM starpniecību tiktu nodots Ukrainas armijai.

Ziedot Latvijas bairaktaram var zvanot pa tālruni 9000 6561 vai platformā ziedot.lv.

Lasiet arī: Ukrainas kara 188.diena: Krievijas spēki cieš smagus zaudējumus Ukrainas dienvidos

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas