Latvijā piecos mēnešos ceturtais straujākais eksporta pieaugums ES

Latvijas eksports šā gada pirmajos piecos mēnešos, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo laika periodu, palielinājās par 22%, kas ir ceturtais straujākais pieaugums no visām Eiropas Savienības (ES) valstīm, liecina piektdien publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati.

Līdzīgi kā Latvijā, eksports par 22% gada pirmajos piecos mēnešos palielinājies arī Bulgārijā un Lietuvā.

Straujākais eksporta pieaugums šogad reģistrēts Maltā – par 35%, Igaunijā – par 26% un Rumānijā – par 25%.

Eksporta samazinājums šogad reģistrēts vienīgi Īrijā un Luksemburgā – par attiecīgi 4% un 5%.

Tajā pat laikā Latvijas imports šā gada pirmajos piecos mēnešos, salīdzinot ar 2009.gada pirmajiem pieciem mēnešiem, palielinājās par 5%, kas ir otrs mazākais pieaugums aiz Bulgārijas, kur imports pieauga par 3%.

Straujākā izaugsme importa ziņā bija vērojama Zviedrijā – par 26%, Lietuvā – par 23%, kā arī Čehijā, Igaunijā, Nīderlandē un Polijā – par 20%.

Importa apjoma samazinājums šogad reģistrēts vien trīs valstīs: Īrijā un Grieķijā – par 6%, kā arī Luksemburgā – par 3%. Savukārt Dānijā importa apjoms nemainījās.

Latvijas ārējās tirdzniecības deficīts šā gada pirmajos piecos mēnešos samazinājies līdz 0,5 miljardiem eiro (0,35 miljardiem latu), salīdzinot ar 0,8 miljardiem eiro (0,6 miljardiem latu) pirms gada.

No visām ES valstīm lielākais ārējās tirdzniecības pārpalikums šogad bijis Vācijā – 60,2 miljardi eiro (42,3 miljardi latu), bet lielākais deficīts bijis Lielbritānijā – 42,8 miljardi eiro (30,1 miljards latu).

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas