Biedrības Baltijas Asociācija – transports un loģistika (BATL) prezidente Inga Antāne ir gandarīta, ka Lielo un stratēģiski nozīmīgo investīciju projektu koordinācijas padome ir ņēmusi vērā BATL iesniegtos priekšlikumus un līdz 20.septembrim tiks izstrādāta 16+1 sadarbības koncepcija, Latvijai uzņemoties vadošo lomu starp Baltijas valstīm sadarbības veicināšanā ar Ķīnu un kontaktpunkta izveidi Latvijā.
Lēmums Latvijai uzņemties vadošo lomu sadarbības veicināšanā ar Ķīnu iniciatīvas 16+1 ietvaros tika pieņemts Lielo un stratēģiski nozīmīgo investīciju projektu koordinācijas padomes sēdē trešdien, 19.augustā. Iniciatīva 16+1 ietver savstarpējas sadarbības veicināšanu dažādās nozarēs, tostarp transporta un loģistikas, kur plānots pārdalīt desmit miljardus eiro. Šajā sadarbības modelī ietilpst 11 ES jaunās dalībvalstis, tajā skaitā Latvija, piecas Balkānu valstis un Ķīna.
Kā zināms, BATL vairākkārt ir vērsusi atbildīgo institūciju un amatpersonu uzmanību uz Latvijas transporta un loģistikas nozares izaugsmes iespējām Ķīnas virzienā, norādot, ka šobrīd Latvijai ir reāla iespēja uzņemties vadošo lomu un kļūt par līderi transporta un loģistikas jautājumos starp Baltijas valstīm jaunās Ķīnas iniciatīvas 16+1 ietvaros.
BATL prezidente uzsver, ka «Latvijai šobrīd ir reāla iespēja uzņemties vadošo lomu starpvalstu sadarbības iniciatīvas 16+1 ietvaros. Uzskatu, ka Latvija nedrīkst palaist garām 16+1 sniegtās priekšrocības un mums ir jāizmanto visas iespējas uzņemties vadošo lomu šīs iniciatīvas īstenošanā. Esmu gandarīta, ka pēc BATL iniciatīvas un sniegtajiem priekšlikumiem par to lēmusi arī Lielo un stratēģiski nozīmīgo investīciju padome un jau tuvākajā laikā kopā ar ministrijām tiks uzsākts darbs pie piedāvājuma koncepta sagatavošanas sadarbībai ar Ķīnu.»
«Mēs vairākkārt esam uzsvēruši, ka Latvijas tranzīta nozarē ir akūta nepieciešamība diversificēt kravu plūsmu un orientēties uz citiem tirgiem, līdz ar to šobrīd ir jāveic visi nepieciešamie priekšdarbi, lai Latvijā kļūtu par šīs 16+1 sadarbības koordinatoru, tādējādi būtiski mazinot arī transporta un loģistikas nozares atkarību no Krievijas un veicinātu sadarbības iespējas Āzijas virzienā,» tā Antāne.
Jau iepriekš ziņots, ka BATL izstrādājusi un Lielo un stratēģiski nozīmīgo investīciju projektu koordinācijas padomē ir iesniegusi priekšlikumus sadarbības veicināšanai ar Ķīnu, kas paredz turpmākos soļus un kompleksa piedāvājuma sagatavošanu Ķīnai par sadarbību 16+1 ietvaros, tajā skaitā transporta un loģistikas sekretariāta izveidi un augsta līmeņa konferences organizēšanu Latvijā.
Ref: 102.000.102.10494