Latvijai esot par prezidējošo valsti ES Padomē, varētu izveidot atsevišķu ministra amatu

Ministru prezidente Laimdota Straujuma

Latvijai kļūstot par prezidējošo valsti Eiropas Savienības (ES) Padomē, nepieciešams izveidot atsevišķu valsts ministra amatu, norāda Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Viņa intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta panorāma atklāja, ka par šāda amata izveidi esot runāts koalīcijas veidošanas procesā, bet koalīcija to nav atbalstījusi.

Viņasprāt, šāds amats būtu nepieciešams, jo ārlietu ministram ir ļoti daudz citu pienākumu.

Straujuma piebilda, ka amatu varētu izveidot uz laiku, kamēr Latvija ir prezidējošā valsts. Tas turklāt neprasītu papildu resursus no valsts budžeta, jo tiktu finansēts no Ārlietu ministrijai piešķirtajiem līdzekļiem prezidentūras nodrošināšanai.

Jau ziņots, ka 2015.gada 1.janvārī Latvija kļūs par prezidējošo valsti ES Padomē, šo godpilno pienākumu pārņemot no Itālijas. Prezidentūra tiek īstenota, sadarbojoties trim dalībvalstīm, kuras uzņemas prezidentūru viena pēc otras. Šī gada 24.jūnijā ES Vispārējo lietu padome apstiprināja nākamo ES Padomē prezidējošo valstu trio – Itālijas, Latvijas un Luksemburgas – sagatavoto ES Padomes darba programmu 18 mēnešiem.

Kā iepriekš informēja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, mūsu prezidentūras trio pamatprioritātes ir ES ekonomiskā izaugsme, ES lomas stiprināšana gan globālā, gan reģionālā nozīmē un trio sadarbība, valstīm citai citu papildinot.

Rinkēvičs arī norādīja, ka Latvija savā prezidentūrā īpaši koncentrēsies sadarbībai ar Austrumu partneriem – uz Austrumu reģioniem un Centrālāziju -, ES digitālā tirgus attīstību, bezdarba mazināšanu, īpaši jaunatnes vidū, un vienotā tirgus stiprināšanu.

Tāpat ministrs oficiāli paziņoja, ka Latvija prezidentūrai ir gatava. «No šodienas mēs sākam aktīvu sadarbību gan ES līmenī, gan mūs prezidentūras trio līmenī,» sacīja Rinkēvičs. Kā ziņots, Latvija par prezidējošo valsti ES Padomē kļūs no 2015.gada 1.janvāra.

Trio prezidentūru sāka Itālija, kas no 1.jūlija, ir prezidējošā valsts ES Padomē.

Ref: 102.000.102.7696

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas