Latvijas Bankai jau otrais saules paneļu parks

Latvijas Banka noslēdza darbu pie vēl viena saules paneļu parka īstenošanas. Projektā uz zemes tika uzstādīti 384 saules paneļi ar kopējo jaudu 142 kilovati (kW), kas ik gadu saražos gandrīz 126 660 kilovatstundas (kWh) zaļās elektroenerģijas, informē enerģētikas uzņēmuma grupa AJ Power.

Uzstādot šos saules paneļus, atmosfērā gadā nonāks par 49,71 tonnu mazāk CO2 emisiju – tas ir līdzvērtīgi 2260 iestādītiem kokiem.

Plānots, ka šīs saules paneļu elektrostacijas saražotā zaļā enerģija turpmāk nosegs 8% no Latvijas Bankas Rīgas filiāles ēkas elektroenerģijas gada patēriņa.

Kopējās investīcijas projektā ir 124 154 eiro.

Pie pašreizējām elektroenerģijas cenām uzstādītā saules paneļu sistēma atmaksāsies aptuveni četros gados.

Kā stāsta Latvijas Bankas eksperts klimata pārmaiņu jomā, Monetārās politikas pārvaldes padomnieks Dzintars Jaunzems, saules enerģijas plašāka izmantošana ir viens no pasākumiem, kurus banka īsteno ilgtspējas, energoefektivitātes un atjaunojamās enerģijas jomā.

«Pirmais saules enerģijas projekts tika realizēts jau 2018.gadā, kad alternatīvu enerģijas avotu ieviešana korporatīvajā sektorā vēl bija «bērna autiņos» un elektroenerģijas cenas bija salīdzinoši zemas,» stāsta Jaunzems.

Savukārt uzņēmuma AJ Power vadītājs Roberts Samtiņš uzsver, ka Latvijas Banka kā valsts iestāde rāda priekšzīmi ilgtspējīgu risinājumu realizēšanā.

«Apsveicami, ka trijos gados šis ir jau otrais saules paneļu projekts, tādējādi tagad saules paneļu kopējā ražošanas jauda ievērojami mazinās Latvijas Bankas energoresursu izmaksas un vēl vairāk veicinās energoneatkarību,» sacīja Samtiņš.

Šogad īstenotais projekts ļauj Latvijas Bankai vairāk nekā dubultot saules enerģijas īpatsvaru kopējā Rīgas filiāles ēkas elektroenerģijas patēriņā un vienlaicīgi pievērsties pārdomātākai elektroenerģijas izmantošanai un energoefektivitātes pasākumiem.

Ar saules paneļiem iegūtās enerģijas īpatsvars kopumā plānots līdz 14% no kopējā elektroenerģijas apjoma, kas gadā tiek patērēts ēkā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas