Latvijas iedzīvotāji vāc ziedojumus Bayraktar iegādei Ukrainas armijai

Turpinoties Krievijas uzsāktajai pilna apmēra karadarbībai un agresijai Ukrainā, Latvijas iedzīvotāji ar Aizsardzības ministrijas un Ziedot.lv atbalstu, nolēmuši ziedot Latvijas bairaktaram, kuru plāno iegādāties no Turcijas, lai dāvinātu Ukrainai.

Bayraktar TB2 ir Turcijā ražots, attālināti vadāms bezpilota kaujas lidaparāts/drons.

Latvija nav pirmā valsts, kuras iedzīvotāji nolēmuši paust savu atbalstu Ukrainai, vācot ziedojumus šāda kaujas lidaparāta iegādei.

Līdzīgas akcijas jau notikušas citās pasaules valstīs, piemēram, Polijā, Lietuvā, Norvēģijā un Kanādā.

«Ar ziedojumu Latvijas bairaktaram ir iespēja arī mums parādīt savu atbalstu Ukrainai šajā nežēlīgajā karā, kā arī, ar ukraiņu rokām, nodot sveicienus krievu okupantiem.»

Tā par akciju vēsta viens no tās iniciatoriem Ralfs Eilands.

Viņa ukraiņu draugs Volodimirs Birjukovs, kurš arī ir ir projekta vēstnesis, piebilst: «Esmu bezgala pateicīgs par visu, ko Latvija jau ir darījusi Ukrainas labā! Mēs to redzam un no sirds novērtējam.»

«Arī šis atbalsts manai tautai ir ļoti nepieciešams. Krievu okupantiem un Vladimiram Putinam nekas neizdosies, jo spēcīgā Ukrainas armija jau ir pierādījusi, ka spēj aizstāvēt ne tikai Ukrainu, bet arī visu civilizēto, demokrātisko un, pats galvenais, brīvo pasauli!»

 

Kā informē ziedošanas akcijas iniciatori, kopumā Latvijas bairaktaram ir jāsavāc pieci miljoni eiro.

Ziedot Latvijas bairaktaram iespējams internetā, dodoties uz tīmekļa lapu ziedot.lv/bairaktaram. Telefoniski var ziedot, zvanot uz ziedojuma tālruni 90006561 (maksa par zvanu 4,27 eiro).

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas