Latvijas karavīri piedalīsies plašākajās NATO militārajās mācībās kopš 2002.gada

 

Vairāk nekā 250 Latvijas karavīru tuvākajā laikā dosies uz Spāniju, lai kopējas Baltijas valstu vienības – Baltijas bataljona – sastāvā piedalītos kopš 2002.gada plašākajās NATO militārajās  mācībās Trident Juncture 2015.

Latvijas kontingents Baltijas bataljona sastāvā piedalīsies NATO Reaģēšanas spēku 2016.gada rotācijas sertifikācijas mācībās. To veidos Sauszemes spēku kājnieku brigādes, Zemessardzes, Gaisa spēku aviācijas bāzes, Nodrošinājuma pavēlniecības, Militārās policijas, Štāba bataljona un Speciālo uzdevumu vienības personālsastāvs, informē Aizsardzības ministrija.

Latvijas karavīri piedalīsies mācību lauka taktiskajā vingrinājumā, kas notiks San Gregorio poligonā Spānijā un tiks fokusēts uz uzbrukuma operāciju, kā arī kauju plānošanu un izpildi biezi apdzīvotā vietā.

Izvirzīšanās uz mācību rajonu notiks vairākos posmos un veidos, materiāli tehniskos līdzekļus un tehniku transportējot ar kuģi, bet personālsastāvu – ar lidmašīnām, tādējādi tā būs plašākā un tālākā Latvijas kontingenta izvēršanas operācija ārpus valsts robežām.

«Latvijas karavīru dalība NATO mācībās alianses dienvidu pierobežā ir stingrs kolektīvās drošības principa un solidaritātes apliecinājums mūsu sabiedrotajiem,» uzsver Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube. «Ģeopolitiskā situācija pašlaik ir ļoti sarežģīta. Krievijas veiktās Krimas aneksijas un konflikta Ukrainā, kā arī reģionā pieaugošo Krievijas militāro aktivitāšu dēļ vairākas NATO dalībvalstis, piemēram, ASV, Norvēģija, Dānija, Vācija un Lielbritānija, ar savu spēku klātbūtni ir veikušas, veic un turpinās veikt atturēšanas pasākumus alianses austrumu pierobežā,» norāda bruņoto spēku komandieris.

«Savukārt, pieaugot bēgļu plūsmai, sarežģīta drošības situācija veidojas arī alianses dienvidu pierobežā. Esot NATO Reaģēšanas spēku dežūrā, nepieciešamības gadījumā mēs spēsim atbalstīt mūsu sabiedrotos,» uzsver ģenerālleitnants.

Mācības notiks Itālijā, Portugālē un Spānijā, kā arī Kanādā, Norvēģijā, Vācijā, Beļģijā un Nīderlandē. Mācības notiks arī Atlantijas okeānā un Vidusjūrā. Tās sākās 3.oktobrī ar komandvadības vingrinājumu, kas ilgs līdz 16.oktobrim. Savukārt 21.oktobrī sāksies lauka taktiskais vingrinājums, kas noslēgsies 6.novembrī.

Lauka taktiskajā vingrinājumā piedalīsies vairāk nekā 36 000 karavīru, kas ir četras brigādes līmeņa vienības. Mācībās piedalīsies vairāk nekā 60 kuģu un zemūdeņu, kā arī vairāk nekā 140 lidmašīnu un helikopteru. Kopumā mācībās tiks iesaistīti aptuveni 230 dažādi militāras tehnikas veidi no visiem spēka veidiem un ieroču šķirām.

Ar šīm mācībām noslēgsies virkne nacionālo un starptautisko mācību, kurās vienības tika gatavotas dežūrai NATO Reaģēšanas spēkos. Latvijā šādas mācības bijušas Gungnir un Saber Strike, kurās savietojamību uzlaboja triju Baltijas valstu kopīgā militārā vienība – Baltijas bataljons.

«Mācību uzdevums ir trenēt un pārbaudīt NATO Reaģēšanas spēkus – augstas gatavības tehnoloģiski attīstītus starptautiskus spēkus, kas sastāv no gaisa, sauszemes, jūras un speciālo operāciju spēku vienībām,» uzsver mācību vadītājs ģenerālis, Apvienoto spēku pavēlniecības Brunsumā komandieris Hanss Lotārs Domroze. «Reaģēšanas spēku attīstīšana ir viens no svarīgākajiem elementiem NATO centienos būt gataviem reaģēt uz jaunajiem drošības izaicinājumiem.»

Mācībās pārbaudīs arī jaunizveidotās NATO Sevišķi ātrās reaģēšanas vienības funkciju darbību, lai palielinātu alianses krīzes reaģēšanas spējas.

Autovadītājiem jārēķinās, ka pa Latvijas autoceļiem ceturtdien un piektdien, 9.oktobrī, notiks vairāku Latvijas un Lietuvas bruņoto spēku militāro transporta kolonnu kustība. Latvijas bruņoto spēku militārās tehnikas kolonnas dosies no Ādažiem uz Rīgas ostu. Savukārt piektdien no Grenctāles uz Rīgas ostu dosies Lietuvas bruņoto spēku militārās tehnikas kolonnas. Visas kolonnas pavadīs Militārā policija. Bruņoto spēku Pārvietošanās koordinācijas centrs aicina autovadītājus ievērot satiksmes kustības noteikumus un kustības regulētāju norādījumus.

Ref: 102.000.102.10898

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas