Latvijas Radio 4 būs klausāmas ukraiņu pasakas

No piektdienas, 25.marta, mazākumtautību valodās raidošais Latvijas Radio 4 – Doma laukums reizi nedēļā atskaņos vakara pasaciņas ukraiņu valodā. Pasakas skanēs piektdienās plkst. 20.05. Ierakstus veidojis Latvijas Radio Radioteātris, un pasakas lasīs ukrainiete Laura Vilcāne.

«Pasakām vienmēr piemitusi spēja nomierināt, iepriecināt un ļaut kaut uz brīdi piedzīvot citu realitāti. Tieši tādēļ vakara pasakas būs liels mierinājums tiem ukraiņu bērniem, kas šobrīd uzturas Latvijā un aizvien nav attapušies no kara šausmām,» uzskata idejas autore, Latvijas Radio 4 – Doma laukums galvenā redaktore Anna Stroja. Viņa atklāj, ka turpmākajās nedēļās būs dzirdamas ukraiņu tautas pasakas, piemēram, par to, kā viltīgs zaķis uzvarēja lāci.

Pirmo desmit pasaku ierunāšana ukraiņu valodā uzticēta teātra darbiniecei Laurai Vilcānei, kas vēl pirms mēneša bijusi Drāmas un komēdijas teātra aktieru trupas vadītāja Kijivā, bet, karam sākoties, devusies bēgļu gaitās un ieradusies Latvijā. Šobrīd viņa jau sākusi strādāt par režisora asistenti Dailes teātrī. «Lai gan ukraiņi ļoti labi saprot un runā krievu valodā, tomēr ukraiņu valoda ir mūsu dzimtā valoda, un, ja mēs tajā nesarunāsimies, nerakstīsim grāmatas un nestāstīsim pasakas, tad kā mēs kļūsim par ukraiņu nāciju?» retoriski jautā ukrainiete Laura Vilcāne.

Projekta redaktore ir Ilona Jahimoviča, skaņu režisore – Sendija Burka.

Pasakas ukraiņu valodā Latvijas Radio 4 – Doma laukums ēterā no 25.marta skanēs katru piektdienu plkst. 20.05. Pasakas būs klausāmas ne tikai radioviļņos, bet arī Latvijas Radio 4 mājaslapā un visās populārākajās straumēšanas platformās.

No 1.marta uz nenoteiktu laiku Latvijas Radio 4 – Doma laukums plkst. 18.05 pārraida Ukrainas sabiedriskā radio ziņu izlaidumus ukraiņu valodā. Tādējādi tiek izrādīta solidaritāte Ukrainai un nodrošināta informācijas pieejamība gan Latvijā dzīvojošiem ukraiņiem, gan tiem, kas no Ukrainas meklē patvērumu Latvijā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas