Latvijas sniegtā palīdzība Ukrainai sasniedz 0,8% no IKP

Latvija ir viena no lielākajām palīdzības sniedzējām Ukrainai, vērtējot to pret iekšzemes kopproduktu (IKP) – mūsu valsts sniegtā palīdzība Ukrainai veido 0,8% no IKP, norāda Ārlietu ministrijas (ĀM) parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica (JV).

Kā informē Ārlietu ministrijā (ĀM), ceturtdien, 18.augustā, Kalniņa-Lukaševica tikās ar Lielbritānijas bēgļu lietu valsts ministru Lordu Ričardu Haringtonu. Sarunas gaitā tika pārrunāts atbalsts Ukrainas bēgļiem un iekšēji pārvietotajām personām, kā arī atbalsts Ukrainas atjaunošanai, uzsverot nepieciešamību steidzami nodrošināt iedzīvotāju pamatvajadzības, gatavojoties ziemas periodam.

Runājot par Krievijas agresijas Ukrainā izraisīto bēgļu krīzi, Kalniņa-Lukaševica pauda, ka

Latvija sniedz Ukrainai humāno palīdzību, veic iemaksas starptautiskajās organizācijās, kā arī pielāgo attīstības sadarbības prioritātes un plāno nākotnes iesaisti Ukrainas rekonstrukcijas procesā.

ĀM parlamentārā sekretāre akcentēja, ka ĀM sadarbībā ar uzņēmējiem un pilsonisko sabiedrību ir sniegusi atbalstu Ukrainas iekšēji pārvietotajām personām kopš kara pirmās dienas.

«Ar Latvijas atbalstu tiek veidots rehabilitācijas centrs Ivano-Frankivskas apgabalā sievietēm, kas cietušas no seksuālās vardarbības, un nodrošinātas psihosociālās konsultācijas iedzīvotājiem, jo īpaši sievietēm Ukrainas austrumos,» pauda Kalniņa-Lukaševica.

Tāpat caur attīstības sadarbības instrumentiem tiek atbalstīta Ukrainas darba tirgus atveseļošana, nodrošinot Ukrainas darba ņēmēju pārkvalifikāciju kara apstākļos, kā arī Ukrainas tiesu sistēmas reformas, pielāgojot to Eiropas Savienības standartiem.

Sarunu partneri bija vienisprātis, ka humānā palīdzība Ukrainai, Ukrainas bēgļiem un iekšēji pārvietotajām personām ir nenovērtējami svarīga. Nedrīkst aizmirst arī par atbalsta sniegšanu bēgļus uzņemošajām Ukrainas kaimiņvalstīm, kā arī aizsargāt kara skarto Ukrainas sieviešu tiesības, veselību un cieņu.

Tāpat sarunas laikā parlamentārā sekretāre skaidroja Latvijā īstenotos atbalsta pasākumus Ukrainas pilsoņiem un viņu ģimenes locekļiem, kuri Krievijas armijas iebrukuma rezultātā ir bijuši spiesti izceļot no Ukrainas un nevar tur atgriezties.

Lasiet arī: Kara 175.diena – kā mēs varam atbalstīt Ukrainu?

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas