Latvijas tūristi nopietni cietuši negadījumos ārvalstīs

Niršanas balona uzsprāgšana rokās Francijā, insults Grieķijā, salauzta kāja Somijā, noslīkšana Krētā, miokarda infarkts Zviedrijā, nāve pēc kājas lūzuma Arhangeļskā – tie ir gadījumi, ar kuriem pēdējo nedēļu laikā ceļojumos nācies saskarties tūristiem no Latvijas.

Zaudējumu apmērs šajos nelaimes gadījumos kopumā pārsniedz 56 tūkstošus eiro, informē apdrošināšanas sabiedrība Balta (PZU grupa).

Īpaši nepatīkami ceļojums Francijā beidzās kādam vīrietim, kuram rokās uzsprāga niršanas balona drošības ventilis. Negadījumā tika smagi traumēta viena roka un turpat Francijā bija nepieciešams veikt īpaši sarežģītu operāciju. Šī negadījuma zaudējumu apmērs sasniedza aptuveni 17 350 eiro. Savukārt gadījumā, kad Latvijas pilsonis darba laikā Somijā, strādājot kuģa būves uzņēmumā, krītot guva smagu kājas lūzumu, un bija nepieciešams veikt operāciju, medicīnisko izdevumu apmērs bija ap 8 000 eiro. Ļoti sarežģīta ir situācija ar apdrošināšanas kompānijas klientu, kurš jau dodoties mājup uz Latviju, lidostā saļima no pēkšņa, smaga smadzeņu insulta. Pēc nepieciešamās medicīniskās palīdzības saņemšanas priekšā ir sarežģīta medicīniskā repatriācija, lai atgādātu cietušo vīrieti uz Latviju mediķu un tuvinieka pavadībā.

Vairāki no pēdējo nedēļu gadījumiem ir beigušies letāli –  ceļojumā Krētā noslīcis vīrietis pašos spēka gados, bet kāds Latvijas pilsonis, kas bija devies strādāt uz Zviedriju, darbā saļimis bezsamaņā. Tika diagnosticēts, ka vīrietim bijis plašs miokarda infarkts. Savukārt, viesojoties Krievijā, kādam puisim ceļojums sākās gaužām nelaimīgi – viņš salauza kāju, taču pēc lūzuma sadzīšanas un ģipša noņemšanas, slimniekam sākās akūts kājas vēnu iekaisums (tromboflebīts), izveidojās trombi, kas izraisīja plaušu tromboemoboliju, kā rezultātā iestājusies puiša nāve. Šādos nelaimes gadījumos cilvēka repatriācija vidēji izmaksā virs 5 000 eiro.

«Vieni no biežākajiem negadījumu cēloņiem ceļojuma laikā ir pārlidojumi, ilgstoši auto braucieni, neierasts ēdiens, strauja klimata maiņa, stress, nepietiekoša šķidruma lietošana, ekstrēmi atpūtas un sporta piedzīvojumi, pārpūle, kā arī nenovērtēti vides riska apstākļi. Lai gan negadījumos ceļojumu laikā visbiežāk tiek gūtas vieglākas vai smagākas pakāpes traumas, diemžēl ir arī gadījumi, kad ceļojuma noslēgums ir traģisks,» stāsta veselības apdrošināšanas produktu vadītāja Sandra Pietkēviča.

Lai gan liels finansiālais palīgs šādos negadījumos ir ceļotāja iegādātā ceļojumu apdrošināšana, tomēr svarīgi būtu zināt, ka dodoties ceļojumos Eiropas robežās īpaši noderīga ir arī Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK), kura jebkurā Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas dalībvalstī nepieciešamības gadījumā sniedz iespēju saņemt valsts apmaksātu neatliekamo un nepieciešamo veselības aprūpi tādā pašā apjomā, kādā tā ir nodrošināta attiecīgās valsts iedzīvotājiem, norāda apdrošināšanas uzņēmumā.

Ref: 102.000.102.10895

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas