Levits nākamo sola nominēt premjeru ar «saprātīgu rīcībpolitiku Latvijas drošības panākšanai»

Pēc 14.Saeimas vēlēšanām, izvēloties nākamo Ministru prezidenta kandidātu, Valsts prezidents Egils Levits ir apņēmies rūpīgi vērtēt, vai pretendents piedāvās «konkrētu, saprātīgu rīcībpolitiku», lai Latviju padarītu drošāku un krīzēs izturīgāku.

Šodien tradicionālajā uzrunā Saeimas pavasara sesijas noslēgumā Valsts prezidents uzsvēra, ka nākamās Saeimas politisko lēmumu fonā būs Krievijas draudi Rietumiem, demokrātiskās pasaules atteikšanās no Krievijas energoresursiem un ar to saistītā inflācija, kas sāpīgi skars iedzīvotājus un uzņēmumus – šīs lietas arī noteiks valsts prioritātes, uzsvēra Valsts prezidents.

Levits runā uzsvēra trīs jomas, kas ir saistītas ar valsts drošību – valsts aizsardzība un iekšējā drošība, kas ietver arī sabiedrības integrācijas problēmjautājumus, enerģētikas krīze un ar to saistītā valsts atbalsta politika iedzīvotājiem un valsts pārvaldības sistēmas uzlabošana, lai labāk varētu pārvaldīt savus resursus un reaģēt uz krīzēm.

Prezidents aicināja katru partiju savās programmās piedāvāt konkrētus risinājumus šajos trīs virzienos. Tāpat politiķis aicināja vēlētājus, lemjot, par kuru partiju 1.oktobrī balsot, vērtēt, vai partija piedāvā šīm jomām jēdzīgus risinājumus.

14.Saeimas vēlēšanas notiks 1.oktobrī.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas