Lībijas karojošās valdības vienojas par pamieru, bet armija atsakās atbalstīt

Ziemeļāfrikas valstī Lībijā karojošie spēki un to atbalstītās divas valdības meklē izlīguma iespējas. Konkurējošās valdības sarunās Maskavā ir parakstījušas pamiera vienošanos. Savu atbalstu tai tomēr liedzis Lībijas Nacionālās Armijas komandieris.

Kā vēsta Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS, pirmdien, 13.janvārī, Maskavā norisinājušās miera sarunas starp Tripolē strādājošo Nācijas izlīguma valdību un Tubrukā strādājošo Valsts Augsto padomi.

Pirmo atbalsta ANO un Turcija, savukārt otro – Lībijas Nacionālā Armija ar komandieri Halifu Haftaru priekšgalā, kā arī Ēģipte, Saūda Arābija, Apvienotie Arābu Emirāti un, iespējams, Krievija.

Tieši Turcija un Krievija ir uzņēmušās vidutāju lomas sarunās par iespējamu izlīgumu sarežģītā konfliktā, kas nerimst kopš 2011.gada, kad NATO atbalstos nemieros tika gāzts Lībijas ilggadējais vadītājs Muamars Kadafi.

Pirmdien, 13.janvārī, Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs paziņojis, ka konkurējošo valdību vadītāji ir parakstījuši miera sarunu gala dokumenta projektu, rakstīts Krievijas Ārlietu ministrijas tīmekļa vietnē.

Otrdienas, 14.janvāra, rītā tam savu piekrišanu atteicies dot Lībijas Nacionālās Armijas komandieris Halifa Haftars, norādot, ka dokumenta projektā nav ņemtas vērā Lībijas Nacionālās Armijas prasības.

Kopš svētdienas, 12.janvāra, starp abām Lībijas valdībām ir spēkā pamiers, tomēr abas puses ir vainojušas viena otru tā pārkāpšanā, vēsta TASS.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas