Pēdējā gada laikā visas Saeimas plenārsēdes ir apmeklējuši tikai astoņi deputāti, visas tiem paredzētās komisiju sēdes nav apmeklējis neviens deputāts, bet biežākie komisiju sēžu kavētāji ir Jānis Klaužs (ZZS) un Jānis Ādamsons (SC).
Sabiedrības par atklātību – Delna ir apkopojusi statistiku par Saeimas plenārsēžu, komisiju un apakškomisiju sēžu apmeklējumu no 2012.gada 1.novembra līdz 2013.gada 31.oktobrim, izmantojot Saeimas kancelejas sniegto informāciju.
Komisiju sēdes kopā ir kavētas 2 341 reizi, un tikai 847 no kavējumiem ir attaisnojoši iemesli. Savukārt apakškomisiju sēdes tikušas kavētas 912 reizes, un tikai 260 no tām ir attaisnotas. Neviens no deputātiem nav piedalījies mazāk par 50% no kopējo plenārsēžu skaita. Kopumā notikušas 43 sēdes. Delna norāda, ka sēžu kavējumi nenozīmē, ka deputāts tās kavējis neattaisnotu iemeslu dēļ. Kopš 2012.gada oktobra tiek pievienota informācija par sēžu kavēšanas iemesliem, kas visbiežāk ir deputāta prombūtne komandējumā, atvaļinājumā vai atrašanās citā komisijas sēdē. Šo informāciju fiksējot katra komisija.
Dati par plenārsēžu apmeklējumiem liecina, ka deputāti plenārsēdes apmeklē aktīvi. Visas plenārsēdes apmeklējuši astoņi deputāti – Valērijs Agešins (SC), Guntars Bilsēns (RP), Aleksandrs Jakimovs (SC), Dzintars Kudums (VL-TB/LNNK), Jeļena Lazareva (SC), Romualds Ražuks (RP) un neatkarīgie deputāti Jānis Upenieks un Viktors Valainis. 15 deputāti kavējuši tikai vienu plenārsēdi, bet 26 deputāti – līdz trīs plenārsēdēm.
Tikmēr dati par komisiju sēžu apmeklējumiem apkopoti, ņemot vērā apstākli, ka komisiju darba aktivitāte atšķiras. Deputātiem ar vienādu darba komisiju daudzumu notikušo sēžu skaits mēdz ievērojami atšķirties. Saeimas Kārtības rullis nosaka, ka deputāts vienā un tajā pašā laikā var būt ne vairāk kā divu pastāvīgo komisiju loceklis un triju apakškomisiju loceklis.
Einārs Cilinskis (VL-TB/LNNK) ir līderis komisiju apmeklējumā, jo deputāts ir piedalījies 145 no 157 sēdēm. Aija Barča (ZZS) ir ar otru augstāko rādītāju, jo apmeklējusi 143 no 160 sēdēm. Arvils Ašeradens (V) ierindojas trešajā vietā ar 142 apmeklētām komisiju sēdēm no 183.
Absolūtie līderi komisiju sēžu kavējumos ir Jānis Klaužs (ZZS), kurš apmeklējis tikai 45% sēžu jeb 33 sēdes no 74, un Jānis Ādamsons (SC), kurš apmeklējis 49% jeb 51 no 104 sēdēm. Klaužs arī pirmajā 11.Saeimas darbības gadā apmeklēja tikai 41% no visām komisijām. Līdzīgi arī Rihards Eigims (ZZS), kuram pēdējā gada laikā bijis trešais zemākais apmeklējuma rādītājs – 57%, arī pirms gada bija viens no biežākajiem komisiju sēžu kavētājiem.
Lielākā daļa parlamentāriešu – 60 deputāti – ir apmeklējuši vairāk par 80% komisiju sēžu. 13 deputātu ir apmeklējuši mazāk par 65% no visām komisiju sēdēm, kurās viņiem būtu jāpiedalās.
Apkopojot datus par apakškomisiju sēžu apmeklējumu, secināts, ka 11.Saeimas deputāti nav izvēlējušies darboties nevienā no Saeimas apakškomisijām, bet visās apakškomisijas sēdēs piedalījušies četri deputāti – Barča, Raivis Dzintars (VL-TB/LNNK), Kudums un Ingmārs Līdaka (ZZS).
Skaitliski visvairāk apakškomisiju sēžu apmeklējis Andrejs Judins (V), jo no 69 notikušajām sēdēm viņš nav piedalījies tikai trijās. Otrajā vietā ar lielāko apakškomisiju skaitu ir Barča – 57 sēdēs. Trešo vietu dala deputāti Kārlis Eņģelis (RP) un Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK) ar apmeklētām 55 no 66 notikušajām sēdēm. 11 deputāti apmeklējuši 90-98% sēžu, 29 deputāti ir piedalījušies 80% apakškomisiju sēžu, 18 deputāti – 80-89%, 19 deputāti – 70-79%, 18 deputāti – 60-69%, bet seši deputāti – 50-58% sēžu.
Mazāk nekā pusi no apakškomisiju sēdēm apmeklējuši Valdis Zatlers (RP) un Sergejs Dolgopolovs (SC) – 48%, neatkarīgā deputāte Elīna Siliņa – 45%, Marjana Ivanova-Jevsejeva (SC) – 40%, neatkarīgais deputāts Vladimirs Reskājs – 39%, Ādamsons (SC) un Iveta Grigule (ZZS) – 36%, Lazareva (SC) – 32%, Andrejs Elksniņš (SC) – 30%, neatkarīgais deputāts Dāvis Stalts – 26%. Arī 11.Saeimas pirmajā darbības gadā deputāti Ādamsons un Stalts bijuši ar zemu apakškomisiju apmeklējumu.
102.000.102.6173
bilde izsaka visu, tur pat tekstu klāt nevajag :D