Lietuvā izskatīs iniciatīvu aizliegt biznesa attiecības ar Krieviju

Lietuvas Seima Nacionālās drošības un aizsardzības komiteja izskatīs iniciatīvu aizliegt biznesa attiecības ar Krieviju, paziņojis komitejas priekšsēdētājs Laurīns Kasčūns (Lauryn Kasčiūnas), informē Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

«Tuvākajā laikā notiks komitejas sēde ne tikai par šo jautājumu, bet arī par Krievijas līdzdalību tirgū un tās ietekmes uz mūsu ekonomiku kopumā, kā arī par to, ko mēs varam darīt likumdošanas ceļā, lai kontrolētu šo ietekmi,» sacīja Kasčūns.

Seima Liberālās kustības grupas deputāts Raimunds Lopata (Raimundas Lopata) bija pirmais, kurš ierosināja juridiski aizliegt biznesa attiecības ar Krieviju, kuru Lietuva ir pasludinājusi par teroristisku valsti.

Deputāts uzskata, ka Lietuvā joprojām nav izstrādāts juridisks mehānisms, kas noteiktu saimniecisko vienību un privātpersonu attiecības ar teroristiskām organizācijām un valstīm. Viņš sacīja, ka viņa priekšlikuma mērķis ir ieviest skaidrību.

«Vai nu rezolūcija, ka Krievija ir teroristiska valsts, paliek tikai lozungs, vai arī mēs cenšamies šo ideju realizēt gan ārpolitikā, gan visās citās jomās,» sacīja Lopata.

«[Priekšlikums] ir vērsts uz tiesisku regulējumu, galvenokārt attiecībā uz mūsu ekonomikas struktūru attiecībām ar teroristisku valsti. Tādējādi tiek mēģināts šīs attiecības regulēt,» viņš piebilda.

Ja likumu pieņems Lietuvas Seims, uzņēmējiem tiks dots trīs mēnešu pārejas periods, lai pārtrauktu jebkādu sadarbību ar Krieviju, sacīja Lopata.

Kā ziņo LRT, Seima opozīcija šādu iniciatīvu vērtē kritiski. Opozīcijas deputāti uzskata, ka biznesa attiecības ar Krieviju nevajadzētu regulēt, jo par to ir jāatbild pašiem uzņēmumiem.

«Tas ir dīvains priekšlikums regulēt uzņēmumus ar likumu. Uzņēmumu ziņā ir pašiem izlemt, kur tie veic uzņēmējdarbību. Tā ir viņu atbildība un reputācijas jautājums,» sacīja bijušais Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis).

Pilnu rakstu angļu valodā lasiet: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1741763/lithuanian-parliamentary-committee-mulls-banning-business-ties-with-russia

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas