Lietuva maksās 100 eiro jaunvakcinētiem senioriem, valdība mājsēdi neplāno

Lietuvas Seims apstiprinājis 100 eiro maksājumu senioriem, kuri vakcinēsies pret Covid-19 un pabeigs vakcinācijas kursu līdz decembrim. Tikmēr Lietuvas valdība pagaidām neplāno jaunas mājsēdes ieviešanu, uzskatot, ka sertifikātu un ierobežojumu sistēma darbojas pietiekoši labi, vēsta raidorganizācija LRT.

Seima otrdienas, 12.oktobra, lēmums paredz, ka katrs iedzīvotājs vecumā no 75 gadiem, kurš nebija vakcinējies pret Covid-19 līdz septembrim, taču izies pilnu vakcinācijas kursu līdz 1.decembrim, saņems 100 eiro.

Lasiet arī: Katrs vakcinētais pensionārs varēs saņemt 20 eiro rēķinu apmaksai ziemas periodā

Ingrīda Šimonīte (Ingrida Šimonytė), Lietuvas premjerministre, otrdien norādījusi, ka, neskatoties uz straujo saslimstību ar Covid-19, valdība neplāno ieviest mājsēdes epidemioloģisko ierobežojumu kopumu. «Šobrīd situācija līdzinās mājsēdei, kas attiecināta tikai uz daļu iedzīvotāju,» intervijā ziņu vietnei Lrytas.tv, argumentējot, ka Covid-19 pacientu aizņemto intensīvās terapijas gultu skaits ir mazāks nekā šajā laikā 2020.gadā.

Lietuvā nepieciešams uzrādīt vai nu nacionālo Covid-19 sertifikātu vai ES digitālo sertifikātu, lai iekļūtu tirdzniecības centros, ēdināšanas iestādēs un bāros. Sertifikātu var saņemt pilnībā vakcinētie, pēdējās 180 dienās slimību pārslimojušie un personas, kuras nesen saņēmušas negatīvus PCR vai antivielu rezultātus.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1518805/lithuanian-pm-rules-out-another-lockdown-says-covid-certificates-are-working

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas