Lietuvas migrācijas krīzē prezidents tiekas ar protestētājiem – migrācijas centru pretiniekiem

Lietuvā, kur 3 000 robežpārkāpēju aizturēšana valsts austrumos un nepieciešamība viņus izmitināt izsaukusi protesta akcijas un vietējo iedzīvotāju saķeršanos ar policiju, krīzes risināšanā iesaistījies prezidents Gitans Nausēda (Gitanas Nausėda), vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT un žurnālists Igns Jačausks (Ignas Jačauskas).

Prezidents ceturtdien, 29.jūlijā, sasaucis tikšanos ar Lietuvas premjerministri Ingrīdu Šimonīti (Ingrida Šimonytė) un Seimā pārstāvēto partiju frakciju vadītājiem. Dienu iepriekš viņš devies neizziņotā vizītē uz Dievinišķu pilsētu valsts galējos dienvidaustrumos.

Pilsētas piemērotais ģeogrāfiskais novietojums – to no trijām pusēm ieskauj Baltkrievija – pamudinājis iekšlietu amatpersonas izvēlēties to apjomīga patvēruma meklētāju centra izveidei, tomēr vietējie sarīkojuši protesta akcijas, kuru laikā nobloķējuši ceļus un nav pakļāvušies policijas aicinājumiem atbrīvot ceļus transporta kustībai.

Lasiet arī: Lietuvas mazpilsētā protestē pret 500 robežpārkāpēju izmitināšanu

«Rītdien partiju līderi un es apspriedīsim vienotu nostāju un migrācijas krīzes risinājumus,» trešdien pēc tikšanās ar protestētājiem paziņojis Nausēda. «Šī nav tikai valdības, dažu pašvaldību vai dažu vietējo kopienu problēma. Šī ir visas Lietuvas problēma, ko atrisināt mēs varam tikai visi kopā.»

Lietuva šobrīd piedzīvo atjaunotās valsts vēsturē lielāko robežpārkāpēju pieplūdumu. Pēdējos pāris mēnešos valstī no Baltkrievijas nelikumīgi ieceļojuši vairāk nekā 3 000 cilvēku, no kuriem vairums ir no Irākas. Lietuvas valdība iecerējusi robežpārkāpējus, kuri ir aizturēti un šobrīd nometināti robežšķērsošas punktu teritorijā, izvietot pierobežas pašvaldībās, tomēr tam aktīvi pretojas vietējie iedzīvotāji.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1459234/lithuanian-president-convenes-party-leaders-after-meeting-anti-migrant-protesters

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas