Lietuvas premjere – policijas redzeslokā par respiratora nevilkšanu pasākumā

Policija Lietuvā sākusi apstākļu noskaidrošanu saistībā amatpersonu apmeklētu pieņemšanu aizvadītajā nedēļas nogalē Kauņā, kur notikusi Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumu programmas atklāšana. Pilsētas mērs rīkojis pieņemšanu iekštelpās, kur fotogrāfi fiksējuši viņu, Lietuvas premjerministri Ingrīdu Šimonīti (Ingrida Šimonytė) un citus viesus bez respiratoriem uz sejas, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT un žurnālists Valdemārs Šukšta (Valdemaras Šukšta).

Šobrīd Lietuvā ir spēkā epidemioloģiskā prasība iekštelpu pasākumos apmeklētājiem aizsegt muti un degunu ar respiratoriem. Sestdien, 22.janvārī, pirms Kauņas Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas atklāšanas, Kauņas mērs Visvalds Matijošaits (Visvaldas Matijošaitis) sporta hallē Žalgiris Arena rīkojis pieņemšanu ar ēdienu un dzērieniem.

Lasiet arī: Puteņošana Vidusjūras reģionā liek slēgt Eiropas noslogotāko lidostu

Fotogrāfijās no pasākuma, ko izplatījis Lietuvas valdības birojs, redzams, kā pilsētas galva, premjerministre un citi viesi brīžiem nav nēsājuši respiratorus. Premjerministre bez respiratora arī teikusi uzrunu. Tobrīd tiešā tuvumā viņai neviens cilvēks nav atradies.

Kā pavēstījusi Kauņas policijas preses pārstāve Odeta Vaitkevičiene (Odeta Vaitkevičienė), policija ir sākusi apstākļu noskaidrošanu uz aizdomu pamata par iespējamu administratīvo pārkāpumu. Ja tiks pierādīta pārkāpuma izdarīšana, vainīgajiem var piespriest naudassodu robežās no 500 līdz 1 500 eiro. «Lēmums tiks pieņemts pēc apstākļu noskaidrošanas,» Vaitkevičiene sacījusi ziņu portālam LRT.lt.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1596140/police-investigate-lithuanian-pm-not-wearing-mask-at-reception

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas