Lietuvas premjerministre: Jāatsakās no bezmaksas testiem

Lietuvas valdība varētu pārtraukt nodrošināt bezmaksas koronavīrusa analīžu ņemšanu, jo iedzīvotājiem tā ir pārāk viegla, bet valstij pārāk dārga alternatīva tam, lai vakcinētos pret Covid-19, norādījusi Lietuvas premjerministre Ingrīda Šimonīte (Ingrida Šimonytė).

«Es domāju, ka tuvākajā nākotnē brīvprātīga analīžu nodošana [..] nebūs pārāk lēta alternatīva vakcinācijai,» Šimonīte pirmdien, 19.jūlijā, sacījusi preses pārstāvjiem, vērtējot, ka bezmaksas koronavīrusa analīzes Lietuvā būtu jāsaglabā tikai darba vajadzībām.

«Teikšu godīgi: tā [analīžu veikšana] valstij un nodokļu maksātājiem izmaksā vairāk nekā cilvēka vakcinācija,» tā valdības vadītāja.

Lasiet arī: Vakcinācijas pret Covid-19 temps krītas visās Baltijas valstīs. Kādi ir pašreizējie rādītāji?

Šimonīte no konservatīvās partiju apvienības Tēvzemes savienība/Lietuvas Kristīgie demokrāti šādi izteikusies pēc tam, kad Viļņas mērs Remigijs Šimašus (Remigijus Šimašius), kurš pārstāv konservatīvo koalīcijas partnerus valdībā Liberālo kustību, aicinājis valdību pilnībā izbeigt bezmaksas analīžu apmaksāšanu.

Lietuvas premjerministre teikusi preses pārstāvjiem, ka daļa lietuviešu izvairās no vakcinēšanās, jo ar bezmaksas analīžu negatīviem rezultātiem ir iespējams apmeklēt pasākumus un saņemt pakalpojumus. Šimonīte atkārtoti aicinājusi iedzīvotājus pēc iespējas ātrāk vakcinēties, jo, lai izveidotos imunitāte, jāpaiet aptuveni sešām nedēļām no vakcinācijas brīža.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1453566/lithuanian-pm-suggests-scrapping-free-testing-as-it-disincentivises-vaccination

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas