Likvidējot braukšanas atlaides vēl vairākos RMS maršrutos, Rīgas satiksme cer ietaupīt 1,75 miljonus eiro gadā

Likvidējot braukšanas maksas atlaides vēl vairākos SIA Rīgas mikroautobusu satiksme (RMS) maršrutos, SIA Rīgas satiksme cer ietaupīt aptuveni 1,75 miljonus eiro gadā.

Rīgas satiksmes kapitāldaļu turētājs Druvis Kleins atkārtoti uzdevis uzņēmuma valdei izvērtēt sadarbību ar RMS.

Tā rezultātā nolemts atcelt atlaides vēl vairākos RMS maršrutos, tādējādi samazinot Rīgas satiksmes izdevumus par 146 000 eiro mēnesī. Gada laikā prognozētais izdevumu apmērs varētu samazināties par vismaz 1,75 miljoniem eiro, norādīja Kleins.

Pēc viņa teiktā, braukšanas maksas atlaides tiks atceltas tikai tajos RMS maršrutos, kuri vairāk nekā par divām trešdaļām dublējas ar Rīgas satiksmes maršrutiem. Pārējos maršrutos atlaides saglabāsies līdzšinējā apmērā. Minētais lēmums gan vēl ir jāsaskaņo ar atbildīgajām domes komitejām.

Arī Rīgas satiksmes pārstāve Baiba Bartaševiča apstiprināja, ka no 1.janvāra tiks efektivizēti minibusu un ekspresbusu maršruti un pārvietots maršrutu taksometru galapunkts.

Proti, lai efektīvāk plānotu uzņēmuma Rīgas satiksme resursus un novērstu maršrutu dublēšanos, no 2020.gada 1.janvāra tiks veiktas izmaiņas vairāku minibusu numerācijā, pirmo ciparu aizstājot ar skaitli trīs – 237. uz 337, 241. uz 341 un 244. uz 344.

Tas nozīmē, ka tiks atceltas atlaides kopumā vēl trīs maršrutos, jo minubusos, kuru numerācija sākas ar 2, darbojas Rīgas domes piešķirtās atlaides, savukārt ekspresbusos, kuru numerācija sākas ar skaitli 3, Rīgas domes piešķirtās atlaides nedarbojas.

Ņemot vērā, ka šobrīd jau ir 346.ekspresbusa maršruts, 246.minibusa maršruts tiks slēgts, taču tiks veiktas izmaiņas 346.minibusa maršruta kustības sarakstā. Tādējādi Rīgā no 1.janvāra būs desmit ekspresbusu maršruti un astoņi minibusu maršruti. 

1.janvārī tiks arī slēgts maršrutu taksometru stacijas galapunkts Satekles ielas krustojumā ar Elizabetes ielu, tādēļ 233.minibusa maršruta un 344., 322., 346.ekspresbusa maršrutu galapunkts pilsētas centrā turpmāk būs Abrenes ielā. 

233.minibusa un 344., 346.ekspresbusa maršruts kursēs no galapunkta Abrenes iela pa Abrenes ielu, Dzirnavu ielu, Satekles ielu un tālāk pa maršrutu. Virzienā uz Abrenes ielu kursēs pa maršrutu līdz Satekles ielai tālāk pa Satekles ielu, Dzirnavu ielu un Abrenes ielu. Grozītajos kustības sarakstos, reisu skaits nemainās. 

Lasiet arī: «Pilnīgi skaidrs, ka rīdzinieki pārmaksā.» Kleins licis izvērtēt iespēju Rīgas satiksmei lauzt līgumu ar Rīgas karti

322.ekspresbusa maršruts kursēs no galapunkta Abrenes iela pa Abrenes ielu, Turgeņeva ielu un tālāk pa maršrutu. Virzienā uz Abrenes ielu kursēs pa maršrutu līdz Satekles ielai tālāk pa Satekles ielu, Dzirnavu ielu un Abrenes ielu. Grozītajos kustības sarakstos, reisu skaits nemainās.

Savukārt 271.minibusa maršrutā tiks veiktas izmaiņas atiešanas laikos, lai mazinātu sastrēgumu ietekmi uz kustības sarakstu. Kopējais reisu skaits, tai skaitā iebraukšanu skaits un laiki pieturvietā Linezers nemainīsies. 

Kā ziņots, gada sākumā Rīgas satiksmes pagaidu valde jau veica sadarbības optimizāciju ar RMS, lielāko daļu maršrutu padarot par «paaugstināta komforta pakalpojumiem», proti, vairumā maršrutu, kuros pirms tam varēja izmantot braukšanas maksas atvieglojumus, tie tika atcelti.

RMS dibināta 2012.gadā un kopš tā brīža arī sadarbojas ar Rīgas satiksmi. 2012.gadā starp abām pusēm uz pieciem gadiem tika noslēgts 25 miljonu eiro vērts sadarbības līgums. 2018.gada izskaņā uzņēmumi vienojās par sadarbību vēl uz astoņiem gadiem, noslēdzot 96 miljonu eiro vērtu līgumu.

Auditorkompānijas Ernst&Young ziņojumā par situāciju Rīgas satiksmē konstatēts, ka sadarbība ar RMS uzņēmumam nodara aptuveni sešu miljonu eiro zaudējumus gadā.

Firmas.lv pieejamie dati liecina, ka RMS pieder SIA B-Bus, bet līdz šī gada septembrim otrs tā īpašnieks bija arī SIA Sabiedriskais autobuss. 2018.gadā RMS apgrozījums bija 13,56 miljoni eiro, bet peļņa – 31 098 eiro.

Uzņēmuma patiesā labuma guvējs ir Brandavs Leons, kas ir arī aizdomās par korupciju turētā Aleksandra Brandava tēvs. Brandavs Aleksandrs ir arī partijas Gods kalpot Rīgai biedrs, kura darbība partijā gan pašlaik ir apturēta saistībā ar KNAB sākto kriminālprocesu, kurā viņš figurē.

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas