Luhanskas mērs: Krievija nozagusi 200 000 tonnu Ukrainas graudu

Luhanskas apgabala gubernators Serhijs Haidajs ceturtdien, 25.augustā, paziņojis, ka Krievija savākusi Ukrainā ražotos graudus, raksta Ukrainas medijs The Kyiv Independent. 

Haidajs atsaucas uz Ukrainas austrumos esošās lielas lauksaimniecības saimniecības Agroton zemnieku teikto, kuri apgalvo, ka raža no visiem viņu laukiem tika aizvesta uz Krieviju.

Pēc Haidaja teiktā, Luhanskas apgabala zemnieki sadarbojas ar starptautiskām organizācijām, kas var pilnībā izsekot zagto graudu transportēšanas maršrutu.

The Kyiv Independent vēsta, ka vēlāk šī informācija tiks izmantota, lai iesūdzētu Krieviju starptautiskajās tiesās.

Kā ziņots, ar Turcijas un ANO starpniecību jūlijā tika noslēgts graudu un minerālmēslu eksporta nolīgums starp Krieviju un Ukrainu. Vienošanās mērķis ir nodrošināt drošu ceļu graudu kravām uz un no Odesas, Čornomorskas un Pivdennijas ostas.

Krievijas iebrukums Ukrainā 24. februārī ir izraisījis pārtikas un enerģijas krīzi visā pasaulē, un Apvienoto Nāciju Organizācija ir brīdinājusi, ka šogad var draudēt daudzkārtējs bads. Uz Krieviju un Ukrainu attiecas gandrīz trešdaļa no pasaules kviešu eksporta. Taču Rietumu sankcijas pret Krieviju un kaujas Ukrainas austrumu piekrastē ir kavējušas graudu kuģu drošu izbraukšanu no ostām.

Maskava noliedz atbildību par pārtikas krīzi, vainojot Rietumu sankcijas eksporta palēnināšanā un Ukrainu par to, ka tā ir mīnējusi piekļuvi ostām.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas