Apstrādes rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem šī gada maijā, salīdzinot ar 2018.gada maiju, salīdzināmajās cenās pieaudzis par 1,7%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie dati.
Ražošanas apjoma kāpums bija arī elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 2,8%, bet kritums – ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē par 3,3%. Kopējā rūpniecības produkcijas izlaide pieauga par 1,7%.
Joprojām būtisks ražošanas apjoma pieaugums, salīdzinot ar pagājušā gada atbilstošo mēnesi, bija elektrisko iekārtu ražošanā – par 32,9%. Produkcijas apjoms pieauga arī apģērbu ražošanā – par 13,3%. Tāpat kā iepriekšējos mēnešos, produkcijas izlaides kāpumu uzrādīja gatavo metālizstrādājumu ražošana, izņemot mašīnas un iekārtas – par 12%, iekārtu, mehānismu un darba mašīnu ražošana – par 11,8%, tekstilizstrādājumu ražošana – par 11,4%.
Savukārt produkcijas izlaide samazinājās ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā – par 10,2%, nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanā – par 6,7%. Ražošanas apjoma kritumu uzrādīja arī divas no trim pēc īpatsvara lielākās nozares: koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošana un pārtikas produktu ražošana (samazinājums attiecīgi par 3,6% un 1,8%).
2019.gada maijā, salīdzinot ar 2019.gada aprīli, apstrādes rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 0,1%. Ražošanas apjoms saruka arī ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 8,3%, bet pieauga elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 10,9%. Kopējā rūpniecības produkcijas izlaide pieauga par 2,1%.
Apstrādes rūpniecības apgrozījums
2019.gada maijā, salīdzinot ar 2018.gada maiju, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem faktiskajās cenās pieauga par 2%. Apgrozījums vietējā tirgū pieauga par 0,8% un eksportā – par 2,7% (tai skaitā eirozonā – par 4,5%, ārpus eirozonas – par 1%).
2019.gada maijā, salīdzinot ar 2019.gada aprīli, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem samazinājās par 0,1%. Apgrozījums vietējā tirgū samazinājās par 3%, savukārt eksportā pieauga par 1,5% (tai skaitā eirozonā – par 4,3%, bet kritums ārpus eirozonas – par 0,9%).