Meteorologi brīdina: Latvijā var nedaudz pasliktināties CO koncentrācijas

Sekojot Krievijas ugunsgrēku piedūmojuma pārvietošanās prognozei, gaisa kvalitātes prognožu modelī Copernicus redzams, ka ceturtdien, 13.maijā, tas virzīsies pāri Latvijai, un 1,5 km augstumā no zemes virsmas CO koncentrācijas prognozētas ~0,34–0,46 mg/m3, brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

13.maijā piezemes slānī Latvijas teritorijā var būt novērotas nedaudz paaugstinātas CO diennakts maksimālās koncentrācijas ~0,25–0,3 mg/m3.

CO koncentrācija pasliktināsies pavisam nedaudz, neradot riskus iedzīvotāju veselībai.

Pēc valsts tīklā vienīgās gaisa kvaliātes stacijas Liepājā statistikas datiem maijā diennakts vidējās koncentrācijas novērotas: 2019.gadā 0,24 mg/m3 un 2020.gadā 0,23 mg/m3.

MK noteikumos Nr. 1290 astoņu stundu robežlielums cilvēka veselības aizsardzībai ir 10 mg/m3, kas ir identisks Pasaules Veselības organizācijas noteiktajam vadlīniju robežlielumam. Pasaules Veselības organizācijai ir arī vienas stundas robežlielums cilvēka veselības aizsardzībai, un tas ir 30 mg/m3.

Jau 14.maijā piesārņojums ar gaisa masām kustēsies tālāk uz ziemeļiem un paaugstinājumus Latvijas teritorijā vairs netiek prognozēts.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas