Ministrijas ar partneriem paraksta memorandu energoefektivitātes veicināšanā

Ar mērķi sekmēt efektīvas un atklātas sadarbības veidošanu  Ekonomikas ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ar partneriem – valsts pārvaldes iestādēm, nevalstiskajām organizācijas un valsts kapitālsabiedrībām, parakstījušas sadarbības memorandu energoefektivitātes veicināšanai, informē Ekonomikas ministrijā (EM). 

Memorands parakstīts trešdien, 4.martā. Kopumā to parakstījušas 36 puses. Ar Sadarbības memorandu tās ir apņēmušās kopīgi nodrošināt informācijas pieejamību par ēku (dzīvojamo, publisko un ražošanas) atjaunošanas, pārbūves un energoefektivitātes paaugstināšanas iespējām.

Komentējot memoranda nozīmi, ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro stāsta, ka investīcijas energoefektivitātes uzlabošanas pasākumos ceļot uzņēmumu produktivitāti un konkurētspēju, savukārt investīcijas ēku atjaunošanā ļaujot ietaupīt energoresursus un ceļot iedzīvotāju maksātspēju. Pēc viņa sacītā,

EM kopā ar dažādu nozaru ekspertiem turpinot  diskutēt par labākajiem risinājumiem, rīcības virzieniem un darāmajiem darbiem nākamajiem desmit gadiem.

Kā stāsta ministrijā,  pirms desmit  gadiem, 2010. gada 25. februārī, Ekonomikas ministrija, nevalstisko organizāciju pārstāvji un finanšu sektora pārstāvji parakstīja pirmo Sadarbības memorandu, vienojoties par kopīgu darbu mājokļu renovācijas veicināšanai, kā arī uzsāka kustību Dzīvo siltāk. 

Lasiet arī: Līdz 2030.gadam energoefektivitāte ES jāuzlabo par 32,5%

Parakstot paplašināto Sadarbības memorandu, puses apņēmušās nodrošināt informācijas pieejamību dzīvokļu īpašniekiem, uzņēmējiem un ēku pārvaldniekiem par finansējuma avotiem, tai skaitā Eiropas Savienības līdzfinansējumu, energoefektivitātes projektu īstenošanas iespējām, kā arī daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pārvaldīšanas jautājumos.

Tāpat memoranda vienošanās paredz informēt par ēku atjaunošanas un pārbūves ieguvumiem, par ilgtspējību ēku būvniecībā un uzturēšanā,

kā arī inovācijām, viedajiem risinājumiem un digitalizāciju būvniecībā un energoefektivitātē, kā arī veicināt to attīstību. Tas paredz arī  informēt par iekārtām un atbalsta instrumentiem siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošanai no atjaunojamiem energoresursiem, u.c. būtiskiem jautājumiem, stāsta ministrijā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas