Miris kādreizējais Latvijas iekšlietu ministrs Dzintars Jaundžeikars

Mūžībā devies kādreizējais iekšlietu ministrs, uzņēmējs un Latvijas Motosporta federācijas prezidents Dzintars Jaundžeikars, informē federācija.

Bijušais politiķis miris 66 gadu vecumā.

Jaundžeikars dzimis 1956.gada 14.februārī. Viņš ir studējis Latvijas Lauksaimniecības akadēmijā, Lauksaimniecības uzņēmumu augstākajā vadības skolā.

Jaundžeikars ir bijis AS Limbažu Piens valdes priekšsēdētājs un prezidents, Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības priekšsēdētājs, SIA Vidrižu Lauksaimnieks un SIA Viva Agro valdes priekšsēdētājs; SIA  Limbažu Siera vērtspapīri valdes priekšsēdētājs, SIA Ievziedi un SIA Piensaimnieku laboratorija valdes loceklis, SIA Vidrižu Vidzemnieks izpilddirektors.

2001.gadā viņš kandidējis Limbažu rajona Vidrižu pagasta padomes vēlēšanās no saraksta Mēs – pagastam un ievēlēts par deputātu

2002.gadā Jaundžeikars kandidējis 8.Saeimas vēlēšanās no Latvijas Pirmās partijas saraksta, partija arī bija izvirzījusi viņu kā savu kandidātu zemkopības vai arī reģionālās attīstības ministra amatam.

2003.gadā viņš iecelts par VAS Latvijas Valsts meži padomes locekli, bet vēlāk arī ieguvis Saeima deputāta mandātu un ievēlēts par Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās komisijas priekšsēdētāju.

2004.gadā politiķis kandidējis Eiropas Parlamenta vēlēšanās no Latvijas Pirmās partijas saraksta.

Bet 2005.gadā partijas valde izvirzījusi viņu iekšlietu ministra amatam, kurā Jaundžeikaru Saeima atbalstīja 2005.gada novembrī.

Jaundžeikars 2006.gadā ievēlēts par Latvijas Pirmās partijas priekšsēdētāju vietnieku, vēlāk kandidējis 9.Saeimas vēlēšanās no Latvijas Pirmās partijas un partijas Latvijas Ceļš vēlēšanu apvienības saraksta. Ieguvis deputāta mandātu uz laiku, ievēlēts par Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāju.

Politiķis bijis arī Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas loceklis, zemnieku saimniecības Kalnbudes īpašnieks, Latvijas Cīņu sporta federācijas valdes loceklis.

2010.gadā viņš kandidējis 10.Saeimas vēlēšanās, bet vēlāk – 11.Saeimas vēlēšanās.

Jaundžeikara izvadīšana notiks 23.martā plkst. 13.00 Vidrižu kapličā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas