Nākamās nedēļas sākumā – pirmdien, 24.novembrī, Rīgas domes un SIA Rīgas meži pārstāvji Tīreļu mežniecībā izraudzīsies Rīgai krāšņākās Ziemassvētku egles.
Mežā tiks izvēlētas divas Ziemassvētku egles, no kurām viena atradīsies Doma laukumā, bet otra greznos 11.novembra krastmalu pie Akmens tilta, informē Rīgas dome.
Pasākumā piedalīsies stepa deju grupa Soul Tap un Latvijā pazīstamais vokālo perkusiju meistars Guncha Beatbox.
Tradīcija, ka Rīgas Ziemassvētku egles izraugās pilsētas vadītāji kopā ar žurnālistiem, aizsākās 2001.gadā, un uz to parasti tiek pieaicināti viesi. Iepriekšējos gados pasākumā piedalījušās folkloras kopas, jauniešu koris Kamēr…, Latvijas hokeja fanu organizācija, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāvji un citi.
BNN jau vēstīja – lai popularizētu Rīgu kā interesantu un tradīcijām bagātu galamērķi, 14.novembrī līdz šim nebijušu ceļojumu no Pierīgas meža uz Briseli uzsāka īpaša egle. Izrotāta ar latviskiem simboliem, Rīgas egle būs centrālais objekts Briseles Ziemassvētku festivālā, kuru apmeklē tūkstošiem cilvēku no visas pasaules.
18,3 metrus garā egle augusi Rīgas pašvaldības SIA Rīgas meži Tīreļu mežniecībā Babītes novadā. Savu galamērķi tā sasniegs jau 20.novembrī, kad svinīgā gaisotnē tā tiks sagaidīta un izgreznota.
Savukārt 28.novembrī Briseles Lielajā laukumā (Grand Place), notiks Rīgas egles oficiālā atklāšana, kas būs daļa no lielā ziemas festivāla Plaisirs D’Hiver atklāšanas pasākuma.
Lai akcentētu tradīcijām bagāto Rīgas vēsturi, par egles rotājumiem izvēlēti vairāki simboli – katrs ar savu nozīmi un vēstījumu Briselei. Māras krusts – laimes simbols, kas izsenis izmantots, lai sargātu materiālo labklājību, Atslēga, kas vizuāli atgādina lāsteku, vienlaicīgi simbolizējot leģendām apvīto Rīgas atslēgu, Rīgas ģērboņa sakrustotās atslēgas, kas gādā par aizsardzību, kā arī rotājums Rīga.
Leģendas vēsta, ka Rīgā pirms 504 gadiem pirmoreiz pasaulē pilsētas iedzīvotāji kopīgi rotāja Ziemassvētku egli, tā aizsākot šo svētku tradīciju visā pasaulē. Tādēļ Rīga tiek uzskatīta par Ziemassvētku eglītes rotāšanas tradīcijas izcelsmes vietu, norāda Rīgas Tūrisma attīstības birojā.
Ref: 102.000.102.8649