Nedēļa Lietuvā: Streiko turku celtnieki, satiksmes ministra grūtības, vandālisms Krustu kalnā

Kauņā streiko stadiona celtnieki no Turcijas

Lietuvā aizvadītajā nedēļā galvenie notikumi ziņās bija turku celtnieku streiks Kauņā, satiksmes ministra Jaroslava Narkeviča (Jaroslav Narkevič) krēsla sašķobīšanās un izmeklēšana par vandālismu svētajā Krustu kalnā pie Šauļiem.

Prezidents vēlas kritizēta ministra demisiju

Piektdien, 3.janvārī, Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis) ticies ar Lietuvas satiksmes ministru Jaroslavu Narkeviču. Pēdējā atkāpšanos no amata vairākkārt prasījis Lietuvas prezidents Gitans Nausēda (Gitanas Nausėda). Ministrs saņēmis nopēlumu par valsts pasta uzņēmuma Lietuvos Paštas valdes atlaišanu, uzvedību nesenā vizītē Apvienotajos Arābu Emirātos, par finansējuma piešķiršanu ielu asfaltēšanai savā vēlēšanu apgabalā un premjerministra dzīvesvietas ielā, kā arī par citiem jautājumiem.

Risinās turku celtnieku darba attiecības Kauņā

Lietuvas otrajā lielākajā pilsētā streiku pieteikuši celtnieki no Turcijas. Ceturtdien, 2.janvārī, vietējo varasiestāžu pārstāvji tikušies ar celtnieku darba devēju, uzņēmumu Kayi Construction, ar mērķi noskaidrot situāciju un palīdzēt atrisināt samilzušo darba attiecību strīdu.

Policija izmeklē politisku vandālismu Krustu kalnā pie Šauļiem

Lietuvas policija pirmdien, 30.janvārī, nolēmusi sākt izmeklēšanu par to, ka Krustu kalnā – svētā reliģiskā vietā pie Šauļu pilsētas – apgānīti krusti, uz kuriem pausts atbalsts demokrātijas atbalstītājiem Hongkongā.

Izmeklēšana sākta pēc tam, kad sociālajos tīklos sabiedrības sašutumu izsaukuši attēli un video materiāls. Video ir redzama sieviete no Ķīnas, kura izrauj koka krustu, uz kura pausts atbalsts Honkongas protestu dalībniekiem. Tālāk video redzams, kā sieviete smiedamās aizmet to prom.

Centrālā banka piespriež sodu komercbankai Šiaulių Bankas

Lietuvas Banka pirmdien, 30.decembrī, paziņoja, ka ir noteikusi komercbankai Šiaulių Bankas naudassodu 880 000 eiro apmērā par atklātiem pārkāpumiem.

Naudassods sekojis komercbankas pārbaudei, kurā konstatēti pārkāpumi. Lietuvas Banka veikusi Šiaulių Bankas pārbaudi par atbilstību kredītrisku pārvaldības prasībām, kā arī prasībām naudas atmazgāšanas un terorisma finansēšanas novēršanu.

Lietuvā gatavojas gāzes starpsavienojuma būvniecībai

Aizvadītajā nedēļā Lietuvā sākti gatavošanās darbi Lietuvas-Polijas gāzes tīklu starpsavienojuma būvniecībai. Abas valstis plāno 2021.gadam uzbūvēt tīklu starpsavienojumu. To apliecina paredz līgums, ko noslēdzis Lietuvas gāzes tīklu operators Amber Grid un lietuviešu celtniecības uzņēmums Alvora.

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Nupat iet pa trako visā pasaulē,iebraucēji galvassāpes šķiet sagādās visur.Bet pats briesmīgākais ,ka šķiet politika ir novesta tik tālu ,ka esam kara priekšvakarā.Šis izteiktais kapitālisms bez robežām,ved cilvēci uz nekurieni.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas