Olainfarm sarunu turpinājums: Nemiro padomnieka Rebenoka reiderisms

Pāvels Rebenoks

Lai gan sākumā ekonomikas ministra Ralfa Nemiro padomnieks ar apšaubāmo reputāciju, advokāts Pāvels Rebenoks un jurists Mārtiņš Krieķis tika nolīgti, lai «par 500 eiro stundā palīdzētu» Irinai Maliginai, Nikai Saveļjevai un Sergejam Saveļjevam tikt pie kontroles Olainfarm, abi «palīgi» izmanto situāciju un nodarbojas ar reiderismu, liecina publiskotās sarunas starp «Olainfarm sāgā» iesaistītajiem.

Pēc tam, kad 2018.gada 4.septembrī Olainfarm akcionāru sapulcē tika veiktas izmaiņas kompānijas padomē un tajā  iecēla Rebenoku, Krieķi un Dainu Sirlaku, Saveļjevs un nupat par padomes priekšsēdētāju ievēlētais Rebenoks sazvanījās.

Telefonsarunā Rebenoks paziņo, ka viņš ir ievēlēts padomē un ka abiem «ir jāsatiekas, jāapspriež, jāpaskatās, kādas ir jūsu intereses un kādas ir mūsu intereses [..]. Un viss būs labi, ja?»

Saveļjevs ir ļoti pārsteigts par padomes nomaiņu un piekrīt satikties ar Rebenoku pārrunāt «turpmāko sadarbību».

BNN jau rakstīja, ka Valērija Maligina meita, viena no Olainfarm līdzmantiniecēm, Nika Saveļjeva nonākusi neapskaužamā situācijā – kamēr pati cenšas atrisināt ar mantojumu saistītos strīdus, viņas vīra Sergeja Saveļjeva ģimene dažādām metodēm cenšas piesavināties pašas mantinieces īpašumus, liecina BNN rīcībā esošā informācija.

Atliek tikai spriest, kādas «intereses» Rebenoks un Saveļjevs bīdījuši.

Vēl par šo tematu: BNN pēta | Aizdomas, ka par spīti saistībām ar smagiem noziegumiem Rebenoks un Krieķis plāno atgriezties Olainfarm valdē

Tāpat izskanējusi informācija, ka Nemiro vēlas Rebenoku «iebīdīt» Latvenergo padomē. Pret Rebenoka kandidatūru stingri iebildis Nemiro parlamentārais sekretārs Ēriks Eglītis, kurš tagad nevilšus tiek virzīts prom no Ekonomikas ministrijas uz Centrālās statistikas pārvaldes vadītāja amatu. Notikumi ministrijā likuši tieslietu ministram Jānim Bordānam izteikt publisku aicinājumu Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam atstādināt ekonomikas ministru Ralfu Nemiro no amata, jo viņš «visus spēkus velta sev pietuvinātu, taču nepietiekami kvalificētu un ar apšaubāmu reputāciju apveltītu personu iecelšanai vienā no Latvijas attīstībai stratēģiski svarīgākajiem uzņēmumiem – AS Latvenergo».

Lasiet arī: Lūdz sākt kriminālprocesu «par reiderismu Olainfarm»

Jāatzīmē, ka Saveļjevs neilgu laiku pirms Rebenoks un Krieķis iekļuva Olainfarm padomē bija ticies ar Krieķi, lai apspriestu, kā pārņemt Olainfarm, lai «varētu sākt dzīvot normāli, nevis par 5 000 eiro mēnesī».

Šie sarunu ieraksti, kā liecina BNN rīcībā esošā informācija, jau 2018.gada beigās ir nodoti Valsts policijas un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja rīcībā.

BNN jau rakstīja, ka Krieķis un viņa darba biedrs Rebenoks, izmantojot mantinieču strīdus, iespējams, izstrādājuši shēmu, lai paši tiktu pie lielākā kumosa no īpašumu dalīšanas.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas