Nīderlandi satricina slepkavības mēģinājums pret pētniecisko žurnālistu

«Šokējoši un neizprotami» – tā prominentā Nīderlandes žurnālista slepkavības mēģinājumu Amsterdamā vērtējis Nīderlandes premjerministrs Marks Rite (Mark Rutte), vēsta birtu raidorganizācija BBC.

Otrdien, 6.jūlijā, nīderlandiešu pētnieciskās žurnālistikas slavenība Pēters R. De Vrīss (Peter R de Vries) Amsterdamā iznācis uz ielas no kādas TV studijas, kad piedzīvojis pēkšņu slepkavības mēģinājumu. Uz 64 gadus veco vīrieti tikusi atklāta uguns no šaujamieroča, un viņš ticis ievainots galvā. Policija saistībā ar noziegumu aizturējusi trīs vīriešus, no kuriem divi tiek turēti aizdomās. Amatpersonas Rietumeiropas valstī norādījušas, ka mediķi slimnīcā cīnās par žurnālista dzīvību.

Lasiet arī: Maltas žurnālistes slepkavībā vainīgajam piespriež 15 gadus cietumā

Nīderlandes premjerministrs Marks Rite norādījis, ka noziegums bijis šokējošs un neizprotams.

Viņš vērtējis, ka ir noticis uzbrukums drosmīgam žurnālistam un preses brīvībai.

Pēters R. De Vrīss bijis pazīstams ar pētnieciskām reportāžām par Nīderlandes kriminālo pasauli, viņš izgaismojis organizētās noziedzības darboņus un narkotiku tirdzniecības tīklu vadoņus. Žurnālists arī palīdzējis policijai atrisināt vairākas krimināllietas ar plašu rezonansi sabiedrībā, jo sevišķi saistībā ar bērniem un pusaudžiem, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas