Kozlovskis: Aizturētais Latvijas dzelzceļa darbinieks spiegojis trešo valstu labā

Rihards Kozlovskis

Normunda Mežvieta vadītās Drošības policijas notvertais «spiegs » bijis AS Latvijas dzelzceļš (LDz) darbinieks Aleksandrs Krasnopjorovs no Jelgavas, kurš nofotografējis vilciena sastāvu ar NATO kara tehniku un fotoattēlus nosūtījis savam paziņam Krievijā, vēsta portāls pietiek.com

«Neuzskatu, ka aizturētais valsts AS Latvijas Dzelzceļš darbinieks nevainīgi fotografēja NATO tehniku,» ceturtdien, 28.decembrī intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam Rīta panorāma teica iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Viņš atzina, ka iepriekš publiski minētā persona ir aizturēta. Taču ministrs noraidīja publiski izskanējušos minējumus, ka persona nevainīgi fotografēja NATO tehniku. Ministrs norādīja, ka tiesa ir izvērtējusi konkrētās personas darbības un lēmusi paturēt viņu apcietinājumā. Kozlovskis atklāja, ka spiegošana notikusi trešo valstu labā jeb kādas valsts, kas nav Eiropas Savienībā, piebilstot, ka nevar atklāt, kas tā par valsti un izpaust citu informāciju, jo notiek izmeklēšana.

Ministrs cer, ka šis process nebūs ilgs un šī lieta nonāks līdz tiesai. Tāpat viņš cer, ka šis precedents atturēs citas personas no līdzīgām darbībām, informē ziņu aģentūra LETA.

Iespēju militārā sastāva nofotografēšanu un fotoattēlu pārsūtīšanu uz citu valsti uzskatīt par spiegošanu un tātad krimināli sodāmu darbību Drošības policijai deva bēdīgi slavenie grozījumi Krimināllikumā, kas stājās spēkā šī gada maijā un tika «pielāgoti mūsdienu situācijai», lai «dotu iespēju vērsties pret apdraudējumiem Latvijas drošībai», vēsta portāls Pietiek.

Prokrieviskais aktīvists Vladimirs Lindermans, kurš pats par dažādiem pārkāpumiem vairākkārt nonācis Drošības policijas (DP) redzeslokā, aģentūrai LETA apgalvoja, ka Krasnopjorovs, kurš LDz aptuveni 20 gadus strādājot par meistaru, nofotografējis NATO tehniku, kas tikusi pārvietota pa dzelzceļu. Bildes vīrietis ielicis sociālajos tīklos vai arī pārsūtījis kādām personām Krievijā, norādīja Lindermans.

LTV Panorāmai Lidermanis atzina, ka plašākas informācijas par fotogrāfiju saņēmējiem viņam gan neesot, bet par šo faktu esot uzzinājis no «paziņas, kas palīdzēja». Detalizētāk viņš nepaskaidroja, kā viņam izdevās uzzināt aizturētā personību, raksta portāls lsm.lv

Savukārt DP vērš uzmanību, ka Lindermanam šajā izmeklēšanā nav nekāda procesuālā statusa, līdz ar to viņam nav piekļuves informācijai, kas ļautu izdarīt objektīvus secinājumus par lietas apstākļiem. Tādējādi DP aicina kritiski izvērtēt Lindermana izteikumus par šīs lietas apstākļiem, kā arī iespējamos avotus, no kurienes viņš varētu būt ieguvis šāda veida informāciju.

Krasnopjorovs pēc aizturēšanas esot ievietots Jelgavas cietumā un pēc notikušā atlaists no darba, sacīja Lindermans. Ieslodzījuma vietu pārvaldē (IeVP) aģentūrai LETA neatklāja, vai Lindermana pieminētā persona atrodas Jelgavas cietumā. Pārvaldē šo informāciju neizpauda, aizbildinoties ar to, ka saskaņā ar likumu ziņas par fiziskas personas privāto dzīvi ir ierobežotas pieejamības informācija. Tāpat saskaņā ar likumu krimināllietā esošie materiāli ir izmeklēšanas noslēpums un ar tiem drīkst iepazīties amatpersonas, kuras veic kriminālprocesu.

Ref:224.000.102.058

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas