Olainfarm sarunu turpinājums. Krieķim vienaldzīgas mantinieču intereses – galvenais «tikt pie cipara»

Mārtiņš Krieķis

Mārtiņam Krieķim pašam, visticamāk, bijuši nodomi vest AS Olainfarm līdz maksātnespējai. Par to liecina publiskotajā sarunu ierakstā paustais, ka juristam ir absolūti vienaldzīgas mantinieču intereses – galvenais, lai viņš pats «tiek pie cipara».

Tikmēr publiskajā telpā viņš ņemas apgalvot, ka pašreizējā Olainfarm vadība rīkojas kaitnieciski, vedot uzņēmumu uz maksātnespēju. Taču publiskie apgalvojumi neiet kopā ar to, kas izgaismojas privātās sarunās.

2018.gada 17.aprīlī kādā kafejnīcā norisinās saruna, kurā Krieķis skaidro, ka uzņēmums būs jātaisa par maksātnespējīgu, ja «netiek skaidrībā līdz akcionāru sapulcei [2018.gada 5.jūnijā]».

Kā jurists pats apgalvo: «Man otrs cilvēks vispār neinteresē.» Krieķis arī liek skaidri saprast, ka mantinieces – Irina Maligina un Nika Saveļjeva – vispār nekādus lēmumus nepieņem, to dara citi.

Turklāt viņš bez aplinkiem pauž, ka «Irina šobrīd ir visvājākajā posmā» un ka «viņu vispār var sašķērēt kak nafig dela». «Un tas ir atkarīgs tikai no mums,» uzsver Krieķis.

Tāpat viņš liek noprast, ka mantinieču vecmāmiņas iespējamā nāve ir tikai iespēja katrai no meitām tikt pie 50 tūkstošiem.

Jāuzsver, ka Krieķis Olainfarm lietu kārtošanā darbojas kopā ar ekonomikas ministra Ralfa Nemiro padomnieku, zvērinātu advokātu Pāvelu Rebenoku, kuru Nemiro bija iecerējis virzīt AS Latvenergo padomē.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš pirmdien, 10.februārī, gan norādīja, ka Rebenoks netiks virzīts uz AS Latvenergo padomi, par spīti Rebenoka iebildumiem, ka premjera paziņojums ir «nepieņemams un nožēlojams» un to var uzskatīt par iejaukšanos konkursa atlases procedūrā.

Vēlāk tajā pašā dienā Rebenoks paziņoja, ka atsauc savu kandidatūru darbam Latvenergo.

BNN jau rakstīja, kā Rebenoks un Krieķis nodarbojušies ar reiderismu, kad viņus 2018.gada 4.septembrī iecēla Olainfarm padomē, kaut arī viņi bija nolīgti, lai «par 500 eiro stundā palīdzētu» Irinai Maliginai, Nikai Saveļjevai un Sergejam Saveļjevam tikt pie kontroles Olainfarm.

Vēl par šo tematu: Olainfarm sarunu turpinājums: Nemiro padomnieka Rebenoka reiderisms

Pašlaik abi «palīgi» gan nav uzņēmuma padomē, taču BNN rīcībā ir informācija, ka viņi plānojuši tajā atgriezties.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas