Oskara balvu pasniegšanas ceremonija: sitiens pa seju un godinātie mākslinieki

Losandželosā svētdien, 27.martā, (pirmdien pēc Latvijas laika) notiekošajā ASV Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijā Oskaru kā labākā režisore saņēmusi Džeina Kempione (Jane Campion) par filmu The Power of the Dog.

Oskaru kategorijās «Labākā filma» saņēma ģimenes drāma CODA, kas vēsta par kurlu meiteni un viņas ceļu mūzikas pasaulē.

Savukārt Oskaru kā labākā aktrise saņēma Džesika Česteina (Jessica Chastain) (The Eyes of Tammy Faye), bet kategorijā «Labākais aktieris» balvu saņēma Vils Smits par tenisistu Venusas un Serēnas Viljamsu tēva atveidojumu filmā King Richard.

Pirms Oskara saņemšanas Smits šokēja auditoriju, kārtīgi iesitot pa seju vakara vadītājam Krisam Rokam, jo viņš pajokoja par Smita sievu, aktrisi Džadu Pinketu-Smitu (Jada Pinkett-Smith). Vakara vadītājs pajokojis par Smita sievu, lietojot atsauci uz filmu G.I. Jane (Kareive Džeina), jo gan Smita sievai, gan filmas varonei ir īsi mati. Taču Pinketai-Smitai matu zudums ir slimības rezultātā, par ko viņa publiskajā telpā arī atklāti dalījusies.

Oskaru kā labākā otrā plāna aktrise saņēma Ariana Debose (Ariana DeBose) par lomu Stīvena Spīlberga (Steven Spielberg) režisētajā West Side Story (Vestsaidas stāsta) rimeikā, bet kā labākais aktieris tika godalgots Trojs Kotsurs (Try Kotsur) par lomu filmā CODA.

Kempione ir trešā sieviete, kas saņēmusi Oskaru kategorijā «Labākais režisors», un pirmā sieviete, kas divreiz izvirzīta Oskaram šajā kategorijā. Pirmo reizi viņa tika nominēta pirms 28 gadiem par filmu The Piano.

Kategorijā «Labākais režisors» bija nominēti arī Stīvens Spīlbergs ar West Side Story (Vestsaidas stāsta) rimeiku, Ziemeļīrijas režisors Kenets Brana (Kenneth Branagh) ar melnbalto bērnības drāmu Belfast, amerikāņu režisors Pols Tomass Andersons (Paul Thomas Anderson) ar filmu Licorice Pizza un japāņu režisors Rjusuke Hamaguči ar trīs stundas garo drāmu Drive My Car.

Par labāko animācijas filmu atzīta muzikālā fantāzijas komēdija Encanto (Enkanto).

Par labāko oriģinālmūziku Oskars piešķirts Hansam Cimmeram par mūziku filmai Dune (Kāpa), bet par labāko oriģinālo dziesmu balva piešķirta Billijai Ailišai (Billie Eilish) un Finneasam O’Konnelam (Finneas Baird O’Connell) par dziesmu No Time to Die jaunajā Džeimsa Bonda filmā.

Par labāko dokumentālo filmu atzīta Summer of Soul, un Oskaru kategorijā «Labākā starptautiskā filma» saņēma japāņu kinolenete Drive My Car.

Balvu kategorijā «Labākais oriģinālais scenārijs» saņēma filma Belfast, bet kategorijā «Labākais adaptētais scenārijs» – CODA.

Šogad Oskara balvas tiek pasniegtas jau 94.reizi.

Saistītie raksti

2 KOMENTĀRI

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas