Par vienlīdzīgāku Eiropu – aizliedz divējādas kvalitātes produktus

Eiropas Parlaments (EP) trešdien, 17.aprīlī, apstiprinājis ziņojumu par Eiropas Savienības patērētāju tiesību aizsardzības noteikumu uzlabošanu, tai skaitā – divējādas kvalitātes produktu aizliegšanu ES vienotajā tirgū, informēja Eiropas Tautas partijas (ETP) pārstāvis Ģirts Salmgriezis.

Ar jaunajiem noteikumiem tiks aizliegti divējādas kvalitātes produkti, kuru iepakojums ir identisks, bet saturs un kvalitāte – atšķirīga, ja tam nebūs objektīvu iemeslu.

Tiklīdz šādi gadījumi tiks novēroti, Latvijā par negodīgas prakses novēršanu būs atbildīgs Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, kas varēs izvērtēt iesniegtās pircēju sūdzības.

Jaunā direktīva divejādas kvalitātes pārtikas produktu tirdzniecības praksi uzskatīs par «maldinošu» komercpraksi, un, ja tiks konstatēts, ka uzņēmumi pārkāpj noteikumus, sods var sasniegt līdz pat 4% no uzņēmuma gada apgrozījuma.

Tiesa, ETP pārstāvji skaidro, ka likums nav pilnīgs, jo ir uzlikts pārāk liels slogs patērētājiem, kuriem būs jāpierāda, ka produkti nav vienas kvalitātes, tāpat arī likums ražotājiem atļauj laist apgrozībā atšķirīgus produktus ar vienādiem iepakojumiem izmantojot dažādus, likumā iekļautus izņēmumus.

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Par iziešanu no mājas arī jāmaksā. Pakalpojumu cenas vienmēr ir bujušas dārgākas nabadzīgajiem, vientuļiem cilvēkiem, kamēr zinošie dabū vairāk.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas