Vairāk nekā puse (50%) Zemes iedzīvotāju šobrīd dzīvo pilsētās, taču pēc ANO aplēsēm, gadsimta vidū pilsētnieki veidos jau divas trešdaļas (75%) no visas cilvēces. Pastāv uzskats, ka korupcija iet «roku rokā» ar urbanizāciju, tā korupcijas apkarošanas jautājumus divu dienu garajā konferencē Ņujorkā apsprieda 30 pilsētu pārstāvji.
Savā runā Ņujorkas mērs Maikls Blumbergs (Michael Bloomberg) atzīmēja amatpersonu profesionālās ētikas lomu ne tikai demokrātiskās pārvaldes stiprināšanā, bet arī ekonomiskas izaugsmes atbalstīšanā. Viņaprāt, korupcija gadā «izpumpē» aptuveni 5% no pasaules IKP, kas veido vairāk nekā 2,6 triljonus dolāru.
«Sanāk, ka šie līdzekļi kļūst par neproduktīvām investīcijām – tie nerada darbavietas, nestiprina veselības sistēmu, sabiedrisko drošību un citus svarīgus pakalpojumus,» tā Blumbergs.
Daži foruma dalībnieki atzīmēja, ka ir nepieciešams pastiprināti rūpēties par to cilvēku aizsargāšanu, kuri ziņo par korupcijas gadījumiem. Tāpat tika akcentēts caurspīdīgo masu mediju un neatkarīgu tiesu svarīgums cīņā ar korupciju, vēsta Golos Ameriki.
«Cilvēkiem, kas ieņem augstus amatus, nav jākļūst par personām, kas stāv «virs» likuma. Tāpat tiem nav jādraudzējas ar bagātiem uzņēmējiem, bet gan jāpakļaujas noteikumiem, tāpat kā ikvienam iedzīvotājam,» atzīmējis Džons Šanahans (John Shanahan), kas pārstāv Honkongas Korupcijas apkarošanas neatkarīgo komisiju.
Hamburgas Iekšējās izmeklēšanas departamenta direktors Joahims Švanks (Joachim Schwank) uzskata, ka amatpersonām, kuras strādā tādās potenciāli korumpētās jomās kā valsts iepirkumi, ir nemitīgi jāpakļaujas rotācijai. Viņš atzīmēja, ka, jo ilgāku laiku cilvēks ieņem augstu amatu, jo lielāks ir korupcijas risks. Kā norādīja Švanke, korupcijas novēršanas darbi Hamburgā pavisam drīz tiks veikti arī ar interneta palīdzību.
«Jebkuram valsts iepirkumu līgumam ar kādu kompāniju ir jābūt publicētam internetā. Tad katram būs iespēja to izlasīt un izkontrolēt, kas īstenībā notiek,» viņš norādīja.
Ref: 104.104.103.1842
Cik zināms, mūsējie prasa vairāk kā 5%. Ne velti atsevišķām personām ir pat iesaukas no “atkata” lieluma!