Pērn faktiski izcirstais koksnes apjoms ir 12,59 miljoni kubikmetru, no kuriem 5,93 miljoni kubikmetru (47,1% no kopējā izcirstā koksnes apjoma) iegūti valsts mežos un 6,66 miljoni kubikmetru (52,9% no kopējā izcirstā koksnes apjoma) iegūti pārējos mežos (privāto meža īpašnieku, pašvaldību un citu meža īpašnieku mežos), liecina Valsts meža dienesta apkopotā informācija.
2018.gadā, salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, kopā nocirstās koksnes apjoms ir par 1,15 milj. kubikmetriem vairāk. Izcirstās koksnes apjoms valsts mežos ir par 0,18 milj. kubikmetriem lielāks kā pagājušajā gadā, bet pārējos mežos tas ir palielinājies par 0,97 milj. kubikmetriem un sasniedzis pēdējos desmit gados lielāko izcirstās koksnes apjomu. Valsts mežos ir izcirsts par 0,73 miljoniem kubikmetru mazāk kā pārējos mežos.
Valsts mežos maksimāli pieļaujamo koku ciršanas apjomu nosaka 2015.gada 16.novembra Ministru kabineta rīkojums, savukārt koku ciršanas kārtība pārējos mežos ir noteikta Meža likumā.
Par iepriekšējā kalendārajā gadā veikto mežsaimniecisko darbību meža īpašniekam vai tiesiskajam valdītājam līdz 1.februārim ir jāiesniedz pārskats Valsts meža dienestam, to nosaka Meža likums. Izplatītākais mežsaimnieciskās darbības veids ir koku ciršana, jaunaudžu kopšana un meža atjaunošana. Pārskatos uzrādītā informācija par faktiski izcirsto koksnes daudzumu tiek fiksēta Valsts meža dienesta ģeogrāfiskās informācijas sistēmā (Meža valsts reģistrā), atzīmē Valsts meža dienestā.
Vācijai, Ķīnai patīk mūsu kūdra, lētais darba spėks jāceļ cenas.