Aptuveni pusi no visiem Eiropas Savienības (ES) iedzīvotājiem varētu būt sasniegusi maldinoša informācija, ko mērķtiecīgi izplata ar Krieviju saistīti sociālo mediju profili, tā secināts kiberdrošības uzņēmuma veiktā pētījumā.
Kā trešdien, 8.maijā, vēstīja birtu ziņu portāls The Guardian, pētījumu 2019.martā veicis amerikāņu interneta drošības uzņēmums SafeGuard Cyber. Tas norādījis, ka īpašā datubāzē uzkrājis vairāk nekā 500 000 zināmu tiešsaistes «troļļu» vai robotprogrammatūras profilus sociālos tīklos, un paudis pārliecību, ka tie ir saistīti ar Krieviju.
Situācijas nopietnību, sevišķi periodā pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām, apliecinājis ES drošības komisārs Sers Džulians Kings (Sir Julian King).
«Ļaunprātīgi darboņi, vai nu tie rīkojas valsts, vai arī personisku interešu vadīti, nekavēsies izmantot internetu, lai ietekmētu mūsu demokrātiskos procesus un iejauktos tajos,» tā ES drošības komisārs.
Pētījuma autori arī uzsvēruši, ka pētījuma periodā, no 1. līdz 10.martam, novērots, ka dezinformācijas kampaņu paustais vēstījums nav bijis vienāds visās ES dalībvalstīs. Tieši pretēji, tas pieskaņots katras valsts aktuālajiem jautājumiem, piemēram, imigrācijai vai neviennozīmīgai attieksmei pret valsts dalību ES.