Polijas vēstnieks kā pēdējais turpina strādāt Kijevā

Vairums ES dalībvalstu un citu Rietumvalstu ir pārcēluši vēstniecības no galvaspilsētas Kijevas un Ļvivu Polijas pierobežā, taču Polijas vēstnieks Bartošs Cičocks (Bartosz Cichocki) palicis Kijevā visu karadarbības laiku un uzskata par savu pienākumu palīdzēt ukraiņiem uzturēt pretošanās garu, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Cičocks ir vienīgais atlikušais ES vēstnieks galvaspilsētā un viens no nedaudziem jebkāda ranga Rietumu diplomātiem, kuri palikuši Kijevā. Uzņēmis The Guardian žurnālistu Polijas vēstniecības kompleksā, vēstnieks pastāstījis, ka nakts bombardēšanu laikā nedodas gulēt metro stacijas, kā tūkstošiem Kijevā palikušo iedzīvotāju. Gan vēstniekam, gan kijeviešiem ir zināms, ka Krievijas okupācijas karaspēks ne tikai katru nakti bombardē Kijevu, bet ir arī sasniedzis Ukrainas galvaspilsētas priekšpilsētas.

«Kādēļ [doties gulēt pazemē]? Cilvēki guļ gultās. Kādēļ man vajadzētu gulēt pagrabā?» rāmi attraucis Polijas vēstnieks.

Lasiet arī: Sārts: Krievijas armija izrādījies «papīra tīģeris»

Pirms kara Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis nopēlis ASV, Lielbritāniju un citas Rietumvalstis par to lēmumiem pārcelt savas pārstāvniecības uz Ļvivu, kur šobrīd darbojas arī Latvijas vēstniecība.

«Es uzskatu, ka šodien tas, ko mēs varam ietekmēt, ir morāle, gars,» Polijas vēstnieks sacījis par savu atbalstu Ukrainas bruņotajiem spēkiem. «Viņiem ir ieroči, viņiem ir pārtika, viņiem ir viss, bet es domāju, ka atstāt viņus tagad, tas nozīmētu kaut ko, kas mazinātu viņu [cīņas] garu.»

Nedēļas laikā kopš Krievijas zvēriskā iebrukuma Ukrainā, pēc ANO aplēsēm, no valsts bēgļu gaitās devušies vairāk nekā miljons cilvēku, un vairāki simti tūkstoši cilvēku patvērušies Polijā, kas viņus uzņem ar līdzjūtību. Tā ļoti kontrastē politiku 2021.gadā, kad poļu robežsargi neielaida Tuvo Austrumu un citu tālu valstu migrantus no Baltkrievijas. Jautāts, cik ilgi un cik daudz Polija turpinās uzņemt Ukrainas bēgļus, vēstnieks atzinis, ka neveido Polijas migrācijas politiku. «Es nedomāju, ka ir limits. Es nevaru iedomāties, ka Polija aizvērtu durvis [kara bēgļiem no Ukrainas],» sacījis Bartošs Cičocks Kijevā, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas