Populārā Latvijas hokejista Sanda Ozoliņa paziņojums par došanos politikā, pievienojoties ekspremjera Einara Repšes partijai Latvijas attīstībai, izraisījis spraigas vēlētāju un politikas vērtētāju diskusijas. Vieni to sauc par katastrofu, otri saka – iespēja jādod katram.
Pēc Ozoliņa paziņojuma šonedēļ tiešajā ēterā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam 1:1 vispirms uzsprāga sociālie tīkli. Twitter vietnē Ozoliņu aicināja nekāpt uz plāna ledus vai drīzāk – grābekļa.
«Interesanti, ko teiktu Sandis Ozoliņš, ja pēkšņi lielisks politiķis pieteiktos spēlēt hokeju Latvijas izlasē? Tāds, kurš reizēm slidojis Lido slidotavā,» sprieda kāds Twitter lietotājs. Cits secināja: «Kā sabojāt reputāciju vienā dienā? Iestājies Repšes Latvijas attīstībai.»
Politikas ekspertu domas par Ozoliņa lēmumu dalās – vieni uzskata, ka Ozoliņš sevi varētu parādīt spilgti, citi – ka tā ir viņa lielākā kļūda.
Politoloģe, Rīgas Stradiņa universitātes profesore Ilga Kreituse Ozoliņa lēmumu sauc par traģēdiju Latvijai, «ka tik izcils, tiešām zelta cilvēks ir pārdevies, un tā ir Latvijas attīstībai problēma, ka principā ir nopirkta seja, un atbildība ir Repšes kungam».
Savukārt politologs, Latvijas Universitātes docents Ivars Ījabs atzīst, ka Ozoliņš ir «harizmātisks, ar viskija nodzertu balsi, kas tā patīk daiļajam dzimumam».
Rīgas ielās sastaptie vēlētāji Ozoliņu atzinīgi vērtē kā hokejistu, bet par viņa politiķa karjeru šaubās.
Taču Kreituse šaubās, vai Repšes partijai vispār izdosies pārvarēt piecu procentu barjeru, lai iekļūtu Saeimā, pat ar Ozoliņu uz vēlēšanu plakātiem virsū. «Ar šādu politiku – «pērkam sejas un liekam uz plakāta», es uzskatu, ka viņiem ir bezizeja un politiskā skuju taka!» pauda Kreituse.
Savukārt Ījabs atzina, ka viņam grūti iedomāties Ozoliņu Saeimā spaidām pogas.
Šī nebūt nav pirmā reize, kad slavens sportists, mūziķis vai aktieris paziņo par došanos politikā un tādējādi palīdz partijai pievilināt balsotājus.
Uz Saeimu ir kandidējuši un tajā darbojušies pazīstamie komponisti Raimonds Pauls un Imants Kalniņš, kura darbība Finanšu un budžeta komisijā tika vērtēta ļoti atzinīgi. Deputāta mandāts bijis aktrisēm Olgai Dreģei un Ausmai Kantānei, kuras emocionālās runas no Saeimas tribīnes allaž izpelnījās ievērību.
Ar līdzdalību debatēs gan neaizrāvās dziedātājs Ojārs Grīnbergs. Pamanāmi sportā, bet nemanāmi Saeimā bija svarcēlājs Viktors Ščerbatihs, futbolists Mihails Zemļinskis un airētājs Ivans Klementjevs. Popularitāte palīdzēja iegūt vēlētāju plusus arī žurnālistiem – Oskaram Kastēnam, Violai Lāzo, Silvai Bendrātei un Kārlim Seržantam.
Ref: 102.000.102.7421
traģēdija Latvijai ir arī tā, ka politikā iet nevis patiešām zinoši cilvēki, bet tādi, kuri domā “visi iet, kāpēc arī es nevaru?”
Ja viņš zināja kā nokāpt no korķa un to paveica, tad jebkura cita lieta arī ir realizējama. Lai izdodas!
tās ir divas dažādas lietas – strādāšana ar savu gribasspēku un darbs Latvijas labā. Tas, ka viņam bijusi atkarība, jau ir bīstami, jo tagad viņam ir risks iegūt atkarību no varas, kas, kā zināms, nekas labs nav, ja paskatāmies kaut vai uz vienu politiķi Kurzemes pusē