Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) apdrošināšanas tirgus uzraudzībā līdz šim bija samērā pasīva, atzina komisijas priekšsēdētāja Santa Purgaile.
Viņa atzīmēja, ka finanšu tirgū nozīmīgākais sektors Latvijā, protams, ir bankas un, ja visa FKTK diena tiek piepildīta ar banku jautājumiem, visiem pārējiem tirgus dalībniekiem uzmanības tiek mazāk.
«Man jāsaka, ka mēs apdrošināšanas tirgū esam bijuši diezgan pasīvi kā uzraugi. Viena no pārmaiņām, kuru es sagaidu mūsu iekšējā reorganizācijā, ir, ka mēs vienādi nozīmīgi raugāmies uz visiem finanšu tirgus segmentiem. Vēsturiski mēs esam bijuši labi uzraugi, bet ar likumu mums ir noteikts uzdevums arī rūpēties par tirgus attīstību. Diemžēl tam ir pietrūcis uzmanības un resursu,» teica Purgaile.
Lasiet arī:FKTK vadītāja: Attīstība mazo banku segmentā būtu vēlama straujāka
Viņa minēja, ka turpmāk visi FKTK pārziņā esošie finanšu tirgus sektori būs vienlīdz svarīgi. «Gan apdrošināšana, gan kapitāla tirgus, gan ieguldījumu pārvaldes sabiedrības, gan finanšu tehnoloģijas ir jomas, kurām mēs gribam pateikt: «Jūs mūsu dienas kārtībā būsiet vienlīdz svarīgi.» Es ceru, ka mēs katrā no šiem segmentiem atradīsim spēcīgu līderi un iesim uz priekšu,» sacīja FKTK vadītāja, paužot cerību, ka FKTK būs proaktīvāka un tostarp piesaistīs arī lielāku investoru interesi Latvijai.
Tāpat Purgaile norādīja, ka risku apdrošināšanā parakstīto prēmiju apmērs 2020.gada pirmajā pusgadā samazinājās par 8% salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu, kas skaidri parāda negatīvās tendences ekonomikā.
«Situācija joprojām ir pietiekami neskaidra, jo tagad inficēšanās atkal pieaug un mēs nezinām, kā tas viss beigsies un vai ekonomika atkal sabremzēsies. Taču, ja runājam par apdrošinātāju finansiālo stabilitāti, tad būtiskus darbības apdraudējumus mēs neredzam,» sacīja Purgaile.
Tāpat viņa norādīja, ka dzīvības apdrošināšanā parakstītās prēmijas palielinājās tikai mūža pensijas apdrošināšanā, kamēr dzīvības apdrošināšana praktiski apstājās. «Tas ir saprotams, jo cilvēki, nonākot krīzes situācijā vai neskaidros finanšu apstākļos, šādus maksājumus parasti atliek un jauni līgumi netiek slēgti. Taču dzīvības apdrošināšana veido salīdzinoši nelielu daļu no kopējā apdrošināšanas portfeļa Latvijā,» teica FKTK vadītāja.