Putins sācis karu Ukrainā

«Šodien, [24.februārī, Krievijas] prezidents Putins paziņoja par īpašu militāro operāciju Donbasā. Krievija ir veikusi triecienus mūsu militārajai infrastruktūrai un mūsu robežsargiem, robežsardzes vienībām. Daudzās Ukrainas pilsētās bija dzirdami sprādzieni. Mēs ieviešam karastāvokli visos mūsu valsts apgabalos,» par Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska paziņojumu tautai vēsta Ukrainas sabiedriskais medijs ukrinform.net.

Zelenskis paziņojumā arī norāda: «Pirms brīža man bija saruna ar [ASV] prezidentu [Džo] Baidenu. ASV jau ir sākušas mobilizēt starptautisko atbalstu.»

«Tas, kas vajadzīgs no jums šodien, ir miers. Ja iespējams, palieciet mājās.»

«Gan mēs, gan armija, gan viss Ukrainas drošības sektors šobrīd strādā. Es, Nacionālā drošības un aizsardzības padome un Ukrainas Ministru kabinets ar jums pastāvīgi sazināsimies,» sacīja Zelenskis.

Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) vietnē Twitter paziņojis, ka Putins ir sācis karu Eiropā, un visa atbildība par sekām gulstas uz viņa pleciem.

Vienlaikus viņš norāda, ka Latvija joprojām ir drošībā. «Mēs tuvākajā laikā plānojam konsultēties ar sabiedrotajiem par tālākajiem soļiem,» informē Pabriks.

Viņš novēl spēku un izturību ukraiņu tautai, kuru ir piemeklējusi šī nelaime.

Putins ceturtdien, 24.februārī, agri no rīta negaidīti teica runu Krievijas telekanālā Rossija-24, paziņojot, ka Krievija ir sākusi «militāru operāciju» Ukrainā, un aicinot Ukrainas armiju «nolikt ieročus».

Latvijā Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) aizliegusi Krievijas kanālu Rossija un Rossija 24 retranslāciju Latvijā, 24.februāra rītā Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma informēja padomes priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.

Kanāla Rossija retranslācija aizliegta uz pieciem gadiem, kanālu Rossija 24 nevarēs pārraidīt četrus gadus. Savukārt TV Centr International retranslācija aizliegta uz trim gadiem.

Pēc Āboliņa paustā, lēmumi pieņemti saistībā ar tiešiem draudiem valsts drošībai.

Īsi pēc tam televīzijas kanāls Doždj vēstīja, ka no dažādām Ukrainas pilsētām, tostarp no Kijevas pienāk ziņas par sprādzieniem.

CNN, atsaucoties uz Ukrainas Iekšlietu ministriju, ziņoja, ka sprādzieni Kijevā esot raķešu triecieni.

«Es esmu pieņēmis lēmumu par militāru operāciju,» sacīja Putins neilgi pirms plkst. 6.00 (plkst. 5.00 pēc Latvijas laika).

Viņš apgalvoja, ka operācijas mērķis ir civiliedzīvotāju aizsardzība un ka tā ir atbilde uz draudiem no Ukrainas puses.

Putins piebilda, ka Krievijai nav mērķa okupēt Ukrainu, un brīdināja pārējās valstis, ka jebkāds mēģinājums iejaukties Krievijas rīcībā novedīs pie smagām sekām.

«Tagad daži ļoti svarīgi vārdi tiem, kam varētu rasties kārdinājums iejaukties no malas esošajos notikumos: lai kas mēģinātu mums traucēt vai, vēl jo vairāk, radīt draudus mūsu valstij un tautai, tam jāzina, ka Krievijas atbilde būs tūlītēja un novedīs jūs pie tādām sekām, ar kādām jūs savā vēsturē vēl neesat saskārušies. Mēs esam gatavi jebkādai notikumu attīstībai. Visi nepieciešamie lēmumi ir pieņemti. Ceru, ka mani sadzirdēs,» uzsvēra Putins.

Viņš apsūdzēja ASV un to sabiedrotās, ka tās ignorējušas Krievijas prasību nepieļaut Ukrainas iestāšanos NATO un piedāvāt Maskavai drošības garantijas.

Putins sacīja, ka Krievijas militārās operācijas mērķis ir nodrošināt Ukrainas demilitarizāciju» un ka visi Ukrainas karavīri, kas noliks ieročus, varēs droši atstāt kaujas zonu.

Kremļa administrācija trešdien, 23.februārī, publiskoja ieganstu iebrukumam Ukrainā, paziņojot, ka Donbasa «tautas republiku» vadītāji ir lūguši Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam «palīdzību», lai «atvairītu agresiju» no Ukrainas armijas puses.

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas